Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Tasarruf Kelimesi Size Neyi Çağrıştırır

Bu sayfamızda tasarruf kelimesinin anlamı ile ilgili bilgi vererek tasarruf kelimesinin çağrıştırdıkları üzerinde durmaya çalışacağız.

İnsanlar hayatlarını devam ettirmek için bir meslek edinir, çalışır ve para kazanırlar. Bir insanın kazanmış olduğu paranın tamamını harcamaz ve bunun bir kısmını biriktirirse buna tasarruf adı verilmektedir. Tasarruf paranın planlı harcanması anlamına gelmektedir.

Bazı insanlar harcadıkları paranın hesabını yapmayı bilmezler ve bu kişiler paralarını adeta savururlar. Bu kişiler bir gün geldiğinde mutlaka zor duruma düşmekte ve bu nedenle başkalarına muhtaç olmakta ya da maddi sıkıntılar çekmektedirler. Oysaki tasarruf eden kişiler paralarının bir kısmını kenara koymakta ve bu paraya ihtiyaçları olduğunda kenarda bulunan paralarını rahatlıkla kullanabilmektedir.

Tasarruf kişinin geleceğini garanti altına alması, israf yapmaması, bugünden yarını düşünmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle tasarruf etme alışkanlığı kişilere küçük yaşlarda kazandırılmalı ve insan bu davranışı alışkanlık haline getirmelidir.

Tasarruf İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz