Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Taş İşlemeciliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Taş İşlemeciliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Taş İşlemeciliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Taş İşlemeciliği Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı

Taş işlemeciliği programının amacı, mermerden sanat değeri olan ürünlerin üretiminde çalışacak insangücünü yetiştirmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Taş işlemeciliği programında matematik, teknik resim, ekonomi, işletme, malzeme bilgisi, taş kesme ve işleme tekniği, form ve dekorasyon sanatı, makine bilgisi, ölçme ve kontrol dersleri verilmekte ve uygulama yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler

Taş işlemeciliği programında okumak isteyenlerin şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, gözleri ve elleri eş güdümle kullanabilme ve sanat yeteneğine sahip bedence sağlıklı ve dayanıklı, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Taş işlemeciliği programını bitirenlere “Taş İşleme Teknikeri” unvanı verilir. Taş işleme teknikeri mermer atölyelerinde mimar veya sorumlu başka bir atölye amirinin yardımcısı olarak göreve başlar. Görevleri mermerden yapılacak sanat değeri olan ürünlerin, tasarlandığı şekilde üretilmesi için planlanan işlem basamaklarının gereğini yerine getirmektedir. Bunun için tasarım düşünülen ürün için uygun taşı ve makineyi seçer, işçilerin ve teknisyenlerin görevlerini belirler, işlem sırasında ürünün kalitesini kontrol eder, aksaklıkları gidermeye çalışır, işlemi biten ürünü kullanılacağı yere monte eder. Çalışma ortamı tozlu ve gürültülüdür.

Çalışma Alanları

Taş işleme teknikerleri özel sektöre ait mermer atölyelerinde çalışabilirler. Sürekli gelişen mermer piyasasında çalışacak nitelikte insangücüne duyulan ihtiyaç artmakta olduğundan mezunların iş bulma olanakları da artmaktadır.

Taş İşlemeciliği Nedir, Taş İşlemeciliği Ne İş Yapar, Taş İşlemeciliği Maaşları, Taş İşlemeciliği İş İmkanları, Taş İşlemeciliği İş Çalışma Alanları, Taş İşlemeciliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Taş İşlemeciliği Bölümünün Geleceği, Taş İşlemeciliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Taş İşlemeciliği Bölümü Tercih Edilir mi, Taş İşlemeciliği Tanıtımı, Taş İşlemeciliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Taş İşlemeciliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Taş İşlemeciliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Taş İşlemeciliği İş Bulma Durumu

> Taş İşlemeciliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz