Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Tarım Alet ve Makineleri Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Tarım Alet ve Makineleri bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Tarım Alet ve Makineleri Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Tarım Alet ve Makineleri Bölümü Tanıtımı:

Tarım alet ve makineleri programı, her çeşit tarım alet ve makinelerinin imalatında projelendirilmesinin yapılması ve işletilmesinde, mühendis ile ustabaşı arasında köprü görevini yapacak eleman yetiştirir. Tarım alet ve makineleri teknikeri, kamu kesiminde, Orman Tarım ve Köy İşleri Bakanlıkları Teşkilatlarında, T.C. Zirai Donatım Fabrikaları Bölge Müdürlükleri’nde, Tarım-Kredi Kooperatiflerinde görev alırlar.

Programın Amacı: Tarım alet ve makineleri programı her çeşit tarım alet ve makinelerinin imalatının projelendirilmesi, yapılması ve işletilmesinde, mühendis ile ustabaşı arasında köprü görevini yapacak elemanlar yetiştirir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Tarım alet ve makineleri programında, teknik resim, malzeme ve makine bilgisi, tarım tekniği, matematik, fizik, mekanik gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Tarım alet ve makineleri programına girmek isteyenlerin, temel bilimlerde, özellikle fizikte başarılı, mekanik ilişkileri, şekil ve uzay ilişkilerini görebilme gücüne sahip olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Tarım alet ve makineleri programından mezun olanlara “Tarım Alet ve Makineleri Teknikeri” ünvanı verilir. Tarım alet ve makineleri teknikeri tarım alet ve makinelerinin üretimde mühendis ile işçi arasında ara eleman olarak görev yapar.

Çalışma Alanları: Tarım alet ve makineleri teknikeri kamu kesiminde Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıkları teşkilatlarında, T.C. Zirai Donatım Kurumu fabrika ve bölge müdürlüklerinde, pancar ve tarım-kredi kooperatiflerinde görev alırlar. Tarım alet ve makineleri teknikeri öğrenimi sırasında aldığı genel konstrüksiyon, imalat ve malzeme bilgisi nedeniyle serbest çalışma, tarım alet ve makineleri imal eden özel kuruluşlarda da iş bulma olanağına sahiptir.

Tarım Alet ve Makineleri Nedir, Tarım Alet ve Makineleri Ne İş Yapar, Tarım Alet ve Makineleri Maaşları, Tarım Alet ve Makineleri İş İmkanları, Tarım Alet ve Makineleri İş Çalışma Alanları, Tarım Alet ve Makineleri Mesleği Hakkında Bilgiler, Tarım Alet ve Makineleri Bölümünün Geleceği, Tarım Alet ve Makineleri Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Tarım Alet ve Makineleri Bölümü Tercih Edilir mi, Tarım Alet ve Makineleri Tanıtımı, Tarım Alet ve Makineleri Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Tarım Alet ve Makineleri Mezunları Ne İş Yaparlar , Tarım Alet ve Makineleri Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Tarım Alet ve Makineleri İş Bulma Durumu

> Tarım Alet ve Makineleri Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. emrullah dedi ki:

    tarım makinları bölümünde hangi dersler mevcuttur bunla ilgili bilgi verebilirmisiniz

  2. salih dedi ki:

    selamünaleyküm ben tarım alet ve makina bölümünden mezun oldum size soracağım soru hakında bilgilendirilmek istiyorum soruma cevap verirseniz çok sevinirim bu sene yapılacak olan ziraai ilaç bayiliği sınavına bu bölümden mezun olanlar girebiliyormuu saygılar

Yorum Yaz