Tablet Ne Zaman Dağıtılacak Fatih Projesi

Fatih Projesi Okullara Tablet Ne Zaman Dağıtılacak

Okullara Tablet Ne Zaman Dağıtılacak Fatih Projesi

MEB Şubatta 17 ilde 51 okulda 12 bin tablet bilgisayar dağıtarak uygulamanın pilot bölge çalışmalarına başlayacak. Bu uygulama ile birlikte tüm dersliklerde bin 496 akıllı tahta yerleştirilecek. Dağıtımı yapılacak olan tablet bilgisayarlar uygulamanın pilot bölge denemeleri kapsamında verilecek.

FATİH Projesi, Ankara, Balıkesir, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Rize, Samsun, Uşak ve Yozgat olmak üzere 17 ilde 51 okulda uygulamaya başlanacak.

Hayata geçirilecek projeyle pilot okullara bin 496 akıllı tahta yerleştirilecek. Her derslikteki akıllı tahtada en az 10 megabitlik internet hizmeti olacak. Öğrenciler kesintisiz internetle akıllı tahta uygulamasından yararlanabilecek ve tablet bilgisayarlarını eğitimlerinde kullanabilecek.

2 bin 259 öğretmene, 9 bin 435 öğrenciye ve öğretmenlere eğitim veren 169 bin eğiticiye olmak üzere toplam 11 bin 863 tablet bilgisayar dağıtılacak.

Uygulamanın pilot olarak başlayacağı illerde tablet bilgisayarlar, daha çok lise birinci sınıf öğrencilerine dağıtılırken, 3 ilköğretim okulunun 5. sınıflarında okuyan öğrencilerine de verilecek. Çocuklar, ücretsiz sahip olacakları tablet bilgisayarları evlerine götürebilecek.

Tablet bilgisayarlara, öğrenci hangi sınıfa devam ediyorsa o sınıfın ders kitapları yüklenecek. Sınıflarda akıllı tahtalarla tablet bilgisayarlar etkileşimli olacağı için dersin işlenişi de etkileşimli yapılacak.

32 yorum

  1. Ne biçim iş ya bu!Dağıtmıyolar ya.Kaç sene önce çıktı bu tablet işi.3 yılda tamamlanacak diyorlardı hani nerde ya!Lütfen dağıtın şu tabletleri de bitsin gitsin.Millet o kadar vergi veriyor.Nereye gidiyor 80 milyon insanın verdiği vergi!Hakkımızı istiyoruz.Sonra Yabancılar bizden daha ileri,onlar gibi olalım diyosunuz.Yalancılıkta üstünüze yok.Hakkımızı verin kardeşim.

  2. bunlar hikaye arkadaşlar bence inananmayın her öğrenciye tablet verilmesi imkansız hemde eğitime hiç katkısının olcağınıda düşünmüom bi kere ödev yapacakmışız fasa fiso ya iyice eğitimi bölmeyeçalışıolar ya amannnnnnnnnnnnnn

  3. ankara ya dagıtılıyomuş yaaaaa ne güzel kitaptan kurtulduk tabletim mp3 mp 4 ayfon 1,2,3,4,5 ve 3tane leptop ve diz üstü bilgisayarım var allaha şükür zenginiz alanyada haymanada evimiz var şimdiki evim dublex yani sizi düşünüyorum yoksa banane

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.