Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Sualtı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Sualtı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Sualtı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Sualtı Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Sualtı programının amacı, deniz kurtarma işlerinde ve deniz araştırmalarında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sualtı programında fizik, kimya, biyoloji gibi temel bilim alanı ile ilgili dersler yanında oşenografi, balıkadamlık, sualtı arama yöntemleri, dalış sağlığı ve fizik kondisyon eğitimi, sualtı tehlikeleri, gemi kurtarma dalgıçlığı gibi dersler verilir.

Gereken Nitelikler: Sualtı programına girmek isteyenlerin bedence güçlü, uzun zaman sualtında kalabilmeye dayanıklı kimseler olmaları gereklidir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sualtı programını bitirenlere “Dalgıç”, “Kurbağaadam”, “Balıkadam” ünvanları ile çalışırlar. Balıkadamlar batık gemilerdeki eşyaların, sualtındaki arkeolojik eserlerin çıkarılması gibi kurtarma çalışmaları yapar, sualtı araştırmalarında, su inşaaatı, mendirek yapımı, sualtı film ve fotoğrafçılık işlerini yürütür.

Çalışma Alanları: Mezunlar Ulaştırma Bakanlığına bağlı gemi ve limanlarda, deniz araştırmaları ile ilgili resmi ve özel kuruluşlarda çalışabilirler.

Sualtı Nedir, Sualtı Ne İş Yapar, Sualtı Maaşları, Sualtı İş İmkanları, Sualtı İş Çalışma Alanları, Sualtı Mesleği Hakkında Bilgiler, Sualtı Bölümünün Geleceği, Sualtı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Sualtı Bölümü Tercih Edilir mi, Sualtı Tanıtımı, Sualtı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Sualtı Mezunları Ne İş Yaparlar , Sualtı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Sualtı İş Bulma Durumu

> Sualtı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz