Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Su ve Enerji Kaynakları İle İlgili Kompozisyon

Su ve Enerji Kaynakları Kompozisyon, Su ve Enerji Kaynakları İle İlgili Kompozisyon örnekleri kısa uzun hazırladık.

İnsan hayatı için enerji kaynakları çok önemli rol oynamaktadır. Su olmadan insan yaşayamaz ve zamanla dünyadan silinir. Enerji kaynakları ve su dengeli ve tutumlu kullanılmazsa gelecek nesillere vereceğimiz bir kaynak kalmayacaktır ve onlar da bu dünyada yaşayamayacaklardır. İnsan hayatı için su mutlaka olmalıdır, enerji kaynakları ise üretilebilir ya da dünyanın yapısında bulunan bazı maddelerden elde edilebilir. Bu enerji kaynaklarından günlük hayatta en sık kullanılanları elektrik ve petroldür. Elektrik hidroelektrik santrallerden üretilebilir; ancak petrol yeraltında bulunan bir dünya rezervidir.

Petrol dünyada belirli miktarda vardır yani bir gün bitebilecek bir enerji kaynağıdır. İnsanoğlu bu şekilde kullanmaya devam ederse de en fazla 40 yıl sonra tüm petrol kaynakları tükenecek ve başka arayışlara girişilmek zorunda kalacaktır. Yeni bir enerji kaynağı bulunana kadar da petrol daha dikkatli kullanılmalıdır. Aslında farkında olmadığımız pek çok madde petrol ürünüdür. Örneğin naylon poşetler petrolden yapılır. Kullanım aracı bu kadar geniş olan bir enerji kaynağı da çok büyük bir dikkatle israf edilmeden kullanılmalıdır. Çğnkğ yokluğu hayatımızı zorlaştıracaktır.

Su kaynaklarının korunması petrolün korunmasından daha da önemlidir çünkü insan su olmadan yaşayamaz. İnsanın biyolojik olarak en önemli ihtiyaçlarından biri sudur. Günümüzde ise gelişen teknoloji ve büyüyen sanayi ile birlikte atık maddeler suları zehirlemekte ve kullanılamaz hale getirmektedir. Hala içilebilir su varken su kaynaklarına sahip çıkmalı ve korumalıyız. Enerji kaynakları ve su bizim için bu kadar önemliyken bunların farkında olan bir toplum oluşturmalı, korumak için de önlemler almalıyız.

Su ve Enerji Kaynakları İle İlgili Kompozisyon Örneği Hakkında Yorumlarınızı Hemen paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. selinay dedi ki:

    acayip güzel herkese tercih ederim
    :D

Yorum Yaz