Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Sonbahar Mevsimi Ne Zaman Başlar Ne Zaman Biter

Sonbahar mevsimi dört mevsimden biri olmak ile birlikte yaz ve kış mevsimleri arasında bulunmaktadır. Her insan her mevsimi farklı bir şekilde sever. Çünkü her mevsimin kendine ait bir takım özellikleri bulunur. Sonbahar mevsimi de insanlar tarafından en çok sevilen mevsimler arasında bulunmaktadır. Peki sonbahar mevsiminde hangi aylar yer alır? Sonbahar mevsimi hangi tarihte başlar ve bu mevsim ne zaman son bulur? Bu konu ile ilgili birçok sorunun yanıtını öğrenmek ya da sonbahar mevsimine dair çok daha fazla paylaşıma ulaşım sağlamak istiyorsanız, bizler tarafından hazırlanmış olan bu yazıyı bir incelemenizi tavsiye ederiz.

Sonbahar mevsiminde bulunan aylar Eylül, Ekim ve Kasım olmaktadır. Sonbahar mevsimi 1 Eylül’de başlar ve 30 Kasım’da biter. Her mevsimin olduğu gibi sonbahar mevsiminin de kendine has özellikleri bulunur. Örneğin çevrenizde yer alan ağaçların yapraklarının sarardığını ya da döküldüğünü gördüğünüz zaman sonbahar mevsiminin gelmiş olduğunu anlarsınız. Sonbahar mevsiminde gündüzler daha kısa, geceler ise daha uzun bir şekilde yaşanır. Etrafınızdaki çiçeklerde bulunan çiçek sayısının da bu mevsimde az olduğunu göreceksiniz. Aynı şekilde çevrede bulunan otlar ile çimenler kurumaktadır.

Sonbahar mevsimi Yaz mevsiminden sonra geldiği için insanlar soğuğa alışmak adına kalın kıyafetlerini çıkartırlar.İnsanlar bu mevsimde havanın soğumasına alışırlar. Sonbahar mevsiminden sonra Kış mevsimi geldiğinden dolayı insanların soğuk havalar için tedbir alması önemli olmaktadır.

Sonbahar Mevsimi Ne Zaman Başlar Ne Zaman Biter Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize İletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Damla Nur dedi ki:

    Çok teşekkürler dersime yardımcı oluyo

Yorum Yaz