Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

Soma İle İlgili Kompozisyon

Soma İle İlgili Kompozisyon hakkında bilgi kısaca.

Tüm toplumumuzla birlikte malum olaylar sebebiyle yasa boğulduk. Yüreklerimiz parçalandı, içimiz yandı. İçimizde nefret ve acıyı aynı anda yaşadık. Nefreti sorumluların sorumsuzluklarına karşı, acıyı yakınını kaybedenlerin hüznüne karşı hissettik. Soma tarihimize kara bir leke olarak yerleşti ve tam 301 kardeşimizi toprağın altına koyduk.

Ülkemizde işlemekte olan maden sektörünü gözden geçirmemize vesile oldu bu olaylar. Buraların geliştirilmesi ve önem verilmesi gereken yerler olduğunu gördük. Tekrar böyle büyük bir acı yaşamak istemiyoruz ve yetkililerin daha dikkatli çalışmasını diliyoruz. Bu madenin çıkarıldığı tek yer Türkiye değil fakat sadece Türkiye’de 21. yüzyılda bu denli büyük kayıplar yaşanıyor.

Ne yazık ki ülkemiz acılarını unutmaya meyilli. Geçmişteki başka bazı acıları unuttuğumuz gibi bunu da unutmaktan korkuyoruz. Fakat unutmamalıyız, bundan hepimiz ders çıkarmalıyız ve unutarak şehitlerimize saygısızlık etmemeliyiz. Madenlerimizde derhal tedbirler alınmalı ve madenlerimiz sıkı denetim altına sokulmalıdır. İşçi güvenliği ve işçi canı tüm gelirden, madenden, uygarlıktan değerlidir. Milletçe bir daha böyle bir acı yaşamak istemiyoruz.

soma_maden_faciasi_son_dakika_somada_olu_sayisi_284_oldu_manisa_soma_canli_yayin_izle_h255123

Soma Faciası Hakkında Yazı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz