Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Skype Kaydol – Skype Hesap Oluştur

Skype hesap oluştur, Skype kaydol

Skype Hesap Açmak ve Giriş Adım Adım Anlatım

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte internet hayatımızın her alanına girmiş durumda. Karşımıza çıkan her problemde ihtiyaç duyduğumuz her bilgide hemen bilgisayara sarılıyor, internet aracılığıyla sorunlarımıza çözüm arıyoruz. Bununla birlikte gerek zaman geçirmek gerekse arkadaşlarımız ve yakınlarımız ile iletişim halinde olmak için de internetten faydalanıyoruz. Bu iletişim ilk zamanlarda chat tarzı görüşmelerle sağlanırken teknolojik gelişmelerle birlikte sözlü iletişim yerini görüntülü konuşmaya bıraktı.

skype

Microsoft firmasının binlerce üyesi bulunan hizmeti hotmail, uzun yıllar boyunca en fazla kullanılan anlık mesajlaşma ve mail adresi olmuştur. Fakat Microsoft bu yıl yaptığı açıklama ile artık hotmail hizmetini kullanmayacağını duyurmuş bunun yerine outlook  hizmetini kullanmaya başlamıştır. Bu andan itibaren e-posta hesabı açmak isteyenler, hotmail.com ve outlook.com adreslerinin ikisinden de aynı hesaba ulaşmaktadırlar. Bir süre sonra hotmail.com adreslerinin tümü kaldırılarak yerine outlook. com uzantısının kullanılacağı da var olan söylentiler arasındadır. Bu arada microsoft Msn messenger hizmeti yerine de skype hizmetini kullanmaya başlamıştır.

Sype hizmetinden yararlanabilmek için ilk önce programı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. İlk yapmanız gereken birçok internet sitesinde ücretsiz olarak bulunan bu programı indirerek bilgisayarınıza kurmak. Programı indirdikten sonra gerekli adımları takip ederek kurulumu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Programı kurarken karşınıza kullanıcı adı ve şifre bilgisi çıkacaktır. Bu bilginin kayıt ol gibi bir buton da çıkmaktadır. Bu buton aracılığıyla  ya da doğrudan login.skype.com/account/signup-form adresinden Skype kaydolma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  Bu adreste Skype’a kaydolmak için gerekli olan form bulunmaktadır. Bu form mutlaka doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Skype kaydolma esnasında seçilen parola zor olduğunda kayıt işlemi gerçekleşebilmektedir.Bu aşamalar geçildikten sonra bilgisayara yüklenen Skype programları ile kolayca Skype’a girilebilir.

Bu yöntemin dışında facebook üzerinden de skype kaydolma işlemi çok daha kolay bir seçenektir. Bilgisayara Skype indirilmesinin ardından  Facebook yazan yere tıklanarak istenen izinler verildiğinde ya da yukarıda belirtilen Skype kaydol adresine tıklandığında Facebook hesabı yazan yere girilip istenen izinler verilirse, Skype ‘a Facebook hesabı ile kaydolmak mümkündür.Bu diğerine göre çok daha kolay bir yöntemdir. Çünkü günümüzde neredeyse Facebook hesabı olmayan yok gibidir. Bununla birlikte bir diğer yol da Microsoft hesabı ile  ile Skype’ı açmaktır. Bu hesaplar hotmail, outlook gibi hesaplardır. Ekrandaki kullanıcı adı bölümüne Microsoft e-postası ve hemen altına şifre yazılarak, giriş yapmak mümkündür.

Skype hizmetinden yararlanmak görüldüğü gibi çok kolaydır. Yukarıda anlatılan yollardan herhangi biri kullanılarak Skype giriş yapılabilir. Bu programın bu kadar yaygın olarak kullanılmasının en büyük nedeni görüntülü, sesli veya yazılı iletişimin bir arada olması ve tüm cihazlarda (bilgisayar, tablet, cep telefonu) kullanılabilmesidir. Bu hizmet ile birlikte birçok insan istediği kişi ile iletişim kurabilir, hasret giderebilir,birbirlerini görebilir. Sizin de hala bir Skype adresiniz yoksa en kısa zamanda kaydolarak bu keyifli iletişimin tadını çıkarabilirsiniz.

Skype Kaydolma ve Skype Hesap Oluşturma İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Şimdi Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ELMIR dedi ki:

  SKYPE NECE KAYDOLUM

 2. erhan dedi ki:

  güzel olmuş skype kayıt ol dedim hesap oluşturdu, süpersiniz.

 3. harun dedi ki:

  beni kılana alın lütfen

  1. sdasdadads dedi ki:

   kılan değil klan

 4. fatma durağan dedi ki:

  çok tavsiye ederim

 5. ömer faruk dedi ki:

  nasıl kuruluyo

 6. seher dedi ki:

  skype nasıl kurulur

 7. simsek21 dedi ki:

  skype herkes kullanmalı bence cok güzel

 8. Bahri dedi ki:

  skype ne güzelmiş herkese tavsiye ederim

Yorum Yaz