Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Temmuz 2021

Sizce Geçmişten Günümüze Toprak Niçin Bu Kadar Çok Önemlidir?

Sizce geçmişten günümüze toprak niçin bu kadar çok önemlidir?

Öncelikle toprak, yeryüzünde yaşayan tüm canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için tüm koşulları kendisinde barındırır. Bu nedenle de toprak ve canlılar aralarında sıkı sıkıya bir bağ kurarlar.

Eğer yeryüzü toprak ile değil de sadece kayalardan meydana gelseydi ve yeryüzünün örtüsü toprak değil de kayalar olsaydı hayatımız son derece imkansız ve zor olurdu.

Toprak hayatımızda önemlidir çünkü; topraktan gelen vitaminlerle doğup gelişen canlılar için toprak, saymakla bitmeyen sebzeler ve meyveler verir. Ayrıca toprak, doğada yaşayan bir çok canlının doğal yaşam alanıdır. Yani toprak bünyesinde bir çok canlıya da hayat vermektedir.

Toprağın diğer bir faydası ise içinde bulundurduğu elementlerdir. Toprağın içinde demir gibi bir çok maden bulunmaktadır. Bu madenler topraktan çıkarılır ve günlük hayatımızı kolaylaştıran araç ve gereçler yapılmaktadır.

Toprağın üstü kadar altı da bizim için son derece önemlidir. Toprağın altında gizli olan petrol, kömür ve su gibi bir çok yer altı zenginlikleri yeryüzüne çıkarıldığında ülkemizin refah seviyesi ve ekonomik düzeyi de artmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz