Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Sinoloji Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Sinoloji bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Sinoloji Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Sinoloji Bölümü Tanıtımı:

Sinoloji programında Çin Dili ve Çin Uygarlığı, Çin ve Japon dilleri arasındaki ortak noktalar konusunda eğitim yapılmaktadır. Dış İşleri Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve TRT’de iş bulabilirler. Sinoloji (Çince) programında Çin dili ve Çin uygarlığı incelenmekte, Çin ve Japon dilleri arasındaki ortak noktalar konusunda eğitim yapılmaktadır. Urdu Dili ve Edebiyatı Bu programda Pakistan-Müslümün, Hindistan tarih i ve kütür tarihine dayalı olarak konuşma dili ve edebiyatını inceleme ve yazma yeteneği sağlamak amacıyla kültür ve edebiyat tarihi konularında eğitim yapılmaktadır. Mezunlar Osmanlıca-Arapça-Farsça yazma ve basma eserlerin bulunduğu kütüphane ve arşivlerde, TRT’de, Dışişleri Bakanlığı’nda çalışabilirler. Urdu dili ve Pakistan araştırmaları programında Pakistan-Müslüman Hindistan tarihi ve kültür Urduca konuşma dili ve edebiyatını inceleme ve yazma yeteneğini geliştirici eğitim yapılmaktadır. Yunan Dili ve Edebiyatı Yunana Dili ve Edebiyatı konusunda eğitim vererek bu dili konuşan toplumların kültür, edebiyat, sanat ve tarihsel gelişmeleri konularında araştırma ve eğitim yapar. Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı programında Yunanca ve Yunan edebiyatı konusunda eğitim yapılmaktadır.

Sinoloji Nedir, Sinoloji Ne İş Yapar, Sinoloji Maaşları, Sinoloji İş İmkanları, Sinoloji İş Çalışma Alanları, Sinoloji Mesleği Hakkında Bilgiler, Sinoloji Bölümünün Geleceği, Sinoloji Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Sinoloji Bölümü Tercih Edilir mi, Sinoloji Tanıtımı, Sinoloji Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Sinoloji Mezunları Ne İş Yaparlar , Sinoloji Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Sinoloji İş Bulma Durumu

> Sinoloji Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Sera dedi ki:

  İş olanakları nelerdir acaba?

 2. Anonim dedi ki:

  Ticaret yapın bir kaç bin doları kapın

 3. anonim dedi ki:

  yüksek lisansını yaparken de bir üniversitede araştırma görevlisi olabilirsin.

 4. Anonim dedi ki:

  Sinoliji üzerine yüksek lisans yaptığım takdirde bir üniversite de öğretim görevlisi olma ihtimalim nedir.

Yorum Yaz