Sınavlarda Netleri Arttırmak İçin Altın Değerinde Öneriler

Sınav içerisinde bilip de yapamadığınız birçok konu bulunmakta ve sınav sonrasında keşke bunları yapsaydım dediğiniz birçok problem karşınıza çıkmaktadır. Bu soruları boş bırakarak veya bile bile yanlışa sürüklenerek cevaplarsınız ve eksi net olarak hanenize yazılır size birkaç teknikle netini arttırmanızın yolunu açacağız.

osymsinavoncesi

Öncelikle sınavda sevdiğiniz ve yapabildiğiniz dersten başlayın. Eğer hepsi bana uyar diyorsanız en çok neti hangi ders veriyorsa o dersten başlayın. En büyük hatayı ise sınavdaki sorularda yapıyorsunuz. Bu cümle çok komik geldi belki size ama sınavdaki sorular bir bütün değil, ayrı ayrı sorulardır. Bu sebeple sınavda bir soruyu çözerken öncesindeki veya sonrasındaki soruları düşünmenize gerek yoktur. Bu hem boşa vakit kaybı hem de yanlış cevaba gitmenize neden olabilecek bir faktördür. Sınav esnasında bulunduğunuz soru numarasını okuyarak kendinizi telkin edin ve sınavda sadece çözdüğünüz soruya odaklanmaya özen gösterin.

Sınavda yapılan en büyük hatalardan birisi de soruyu tam okumadan cevap vermektir. Oysa sorunun sonunda kalın ve altı çizilmiş şekilde ne yapılması gerektiği söylenir. Soruyu okurken kesinlikle cevaplara gözünüzü kaydırmadan akılda kalıcı ve yavaş şekilde okuyun. Sonrasında belirlediğiniz doğru cevaba gidebilirsiniz. Emin olmama durumunda soruyu tekrar gözden geçirin ve cevaplayın. Hala emin değilseniz o soruyu bırakmanız zaman kazanmanıza yardımcı olur, sonrasında dönüp tekrar bakabilirsiniz.

Sınav içerisinde sorudan önce bilgilerde aktarılmaktadır, mümkünse okuyabileceğiniz şekilde bu anlatımların altını çizin.

Böylece daha yüksek netlere ulaşabilir ve sınavda puanınızı arttırabilirsiniz.

derszamani.net

7 yorum

  1. Güzel Sanatlar Sınavlarına Hazırlık sürecinde hangi bölümde eğitim alacağınıza karar vermenizi sağlayacak, yetenek sınavlarında izleyeceğiniz yolu belirleyecek, eğitim süresince size destek olacak profesyonel eğitim danışmanlarımızla tanışın.

    • Derslerin zor olduğunu sürekli düşünmemelisin öncelikte her şey beyine sinyal vermenle gerçekleşir biraz da çabayla çok başarılı olabileceğine inanıyorum canım ..

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.