Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Sıhhi tesisat ve doğalgaz programının amacı sıhhi tesisat, ısıtma tesisatı ve doğalgaz konularında, mühendis ile usta ve işçi arasında görev yapacak ana elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sıhhi tesisat ve doğalgaz programında matematik, elektrik, teknik resim gibi temel konularla ilgili derslerden başka, ısıtma, soğutma tesisatı, kazanlar, boru sistemleri, iklimlendirme tesisatı, doğalgaz, temiz-su tesisatı, yalıtım teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sıhhi tesisat ve doğalgaz programını bitirenlere “Sıhhi ve Doğalgaz Teknikeri” ünvanı verilir. Sıhhi tesisat ve doğalgaz teknikeri makine mühendisi tarafından hazırlanan tesisat ve doğalgaz projelerini inceler, gereken malzemenin satın alınmasını sağlar, denetimini yapar çalışacak elemanların seçimini yapar, tesisatın üretiminde kuruluşunda makine mühendisine yardımcı olur, işin bitiminde denetimini yapar.

Çalışma Alanları: Sıhhi tesisat ve doğalgaz teknikerleri, sıhhi tesisat üretim fabrikalarda ve tesisat döşeyen firmalarda görev yaparlar. Merkez ısıtma ve soğutma sistemi ve doğalgaz kullanımı arttıkça meslek elemanlarına duyulan gereksinme de artacaktır.

Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Nedir, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Ne İş Yapar, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Maaşları, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz İş İmkanları, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz İş Çalışma Alanları, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Mesleği Hakkında Bilgiler, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Bölümünün Geleceği, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Bölümü Tercih Edilir mi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Tanıtımı, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Mezunları Ne İş Yaparlar , Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz İş Bulma Durumu

> Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz