Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Seyahat İşletmeciliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Seyahat İşletmeciliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Seyahat İşletmeciliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Seyahat İşletmeciliği Bölümü Tanıtımı:

Seyahat işletmeciliği programının amacı, turistler hizmet sunan, tesislerin ve seyahat hizmetlerinin yönetimi alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir. Mezunlar, seyahat acentalarında, turizm bürolarında görev alabildikleri gibi kendileri alanları ile ilgili işyerleri açabilirler.

Programın Amacı: Seyahat işletmeciliği programının amacı, turistlere hizmet sunan tesislerin ve seyahat hizmetlerinin yönetimi alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Seyahat işletmeciliği programında hukuk, ekonomi, işletme, muhasebe, seyahat işletmeciliği, tur operatörlüğü ve insan ilişkileri konularında dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: Seyahat işletmeciliği programına girmek isteyenlerin hem matematiğe, hem sosyal bilimlere ilgi duymaları, girişken, yaratıcı ve insanlarla iyi ilişkiler kurabilen kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Seyahat işletmeciliği programını bitirenler “Seyahat İşletmecisi” ünvanı almaya hak kazanırlar. Seyahat işletmecisi turistlerin ulaşım, konaklama, gezi ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan seyahat işletmelerinde “Tur Operatörü veya Rehber” olarak çalışabilir ve turistlerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar.

Çalışma Alanları: Bu programdan mezun olanlar seyahat acentelerinde, turizm bürolarında görev alabildikleri gibi kendileri alanları ile ilgili işyeri açabilirler.

Seyahat İşletmeciliği Nedir, Seyahat İşletmeciliği Ne İş Yapar, Seyahat İşletmeciliği Maaşları, Seyahat İşletmeciliği İş İmkanları, Seyahat İşletmeciliği İş Çalışma Alanları, Seyahat İşletmeciliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Seyahat İşletmeciliği Bölümünün Geleceği, Seyahat İşletmeciliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Seyahat İşletmeciliği Bölümü Tercih Edilir mi, Seyahat İşletmeciliği Tanıtımı, Seyahat İşletmeciliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Seyahat İşletmeciliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Seyahat İşletmeciliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Seyahat İşletmeciliği İş Bulma Durumu

> Seyahat İşletmeciliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Hamza dedi ki:

  Seyahat işletmecılığı bölümünde İngilizce önemli değil dımı

 2. Eda dedi ki:

  Merhabalar. Seyahat işletmeciliği okuyorum hangi alanlarda yüksek lisans yapabilirim?

 3. bilge dedi ki:

  Merhaba. Seyahat işetmeciliği okuyorum hangi bölümlerde yüksek lisans yapabilirim. Teşekkür ederim

 4. sdfff dedi ki:

  Ne kadar maas aliyorr bu seyahat isletmecisi meslegiii???

 5. fyz dedi ki:

  ben güzel sanatlar resim mezunuyum ve yaptığım tercihlerde seyahat işletmeciliği oldu sizce resim öğretmenliğinden mi devam etmeyelim yoksa bu işi yapabilirmiyim

  1. sdfff dedi ki:

   Ne kadar maas aliyorr bu seyahat isletmecisi meslegiii???

Yorum Yaz