Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Serigrafi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Serigrafi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Serigrafi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Serigrafi Bölümü Tanıtımı:

Serigrafi programının amacı, endüstrinin ihtiyacı olan uygulamalı sanat dalında ara insan gücünü yetiştirmektir. Serigrafi teknikerleri, dokuma veya duvar kağıdı üreten fabrikalarda çalışabileceği gibi, kendisi de bağımsız imalathane açabilir.

Programın Amacı: Serigrafi programının amacı, endüstrinin ihtiyacı olan uygulamalı sanat dalında ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Serigrafi programında, temel sanat eğitimi, sanat tarihi, özgün baskı teknikleri, özgün baskı uygulama, teknik resim, perspektif desen, ışık ve renk bilgisi gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Serigrafi programına girmek isteyenlerin, üstün bir şekil ve uzay yeteneğine, renkleri ayırdedebilme, gözü ve eli eşgüdüm halinde çalıştırabilme gücüne, estetik gücüne sahip güzel sanatlara ilgili bir kimse olması gereklidir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Serigrafi programını bitirenlere “Serigraf ” ünvanı verilir. Serigrafi, ilk örneklerinin asırlarca önce, Çin’de yapıldığı “İpek Ekran” olarak tanımlanan bir çeşit baskı tekniği olup serigraflar önceden belirlenen herhangi bir görüntünün kâğıt, kumaş, seramik vb. malzemeler üzerinde aktarılması ile ilgili işlemleri yürütür.

Çalışma Alanları: Serigraflar dokuma veya duvar kağıdı üreten fabrikalarda çalışabileceği gibi, kendisi de bağımsız imalathane açabilir.

Serigrafi Nedir, Serigrafi Ne İş Yapar, Serigrafi Maaşları, Serigrafi İş İmkanları, Serigrafi İş Çalışma Alanları, Serigrafi Mesleği Hakkında Bilgiler, Serigrafi Bölümünün Geleceği, Serigrafi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Serigrafi Bölümü Tercih Edilir mi, Serigrafi Tanıtımı, Serigrafi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Serigrafi Mezunları Ne İş Yaparlar , Serigrafi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Serigrafi İş Bulma Durumu

> Serigrafi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz