Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Ocak 2021

Seramik Kürecikli Boyalar İlk Nerede Kullanılmıştır

3133793_xlSeramik kürecikli boyalar günümüzde sık sık kullanılan bir yapı malzemesidir. Bu yazımızda bizler de sizler için seramik kürecikli boyalar ilk nerede kullanılmıştır hakkında derlediğimiz bilgileri sunacağız.

Seramik kürecikli boyalar yarı şeffaf olan ince partiküller büyüklüğünde seramik yapıda küreciklerdir.

Seramik kürecikli boyalar yapı işlerinde; maliyetleri daha aza indirmek, katı maddeleri arttırmak, yapı malzemelerinin özelliklerini geliştirerek işlenebilir özelliklerini arttırmak için imal edilmiştir.

Seramik kürecikli boyalar genel olarak malzemelerin sertliğini arttırmak, parlaklık kontrolünü dengede tutmak, dolgu malzemelerinin yüklemelerini arttırmak; kaplama malzemelerinin sertliğini, parlaklığını, sürtünmeye karşı dayanma gücünü arttırmak için oldukça fazla tercih edilen boyalardır.

Küre biçiminde olan ve adını da bu şeklinden alan seramik kürecikli boyalar aynı zamanda sert bir yapıdadır.

Seramik kürecikli boyaların aynı zamanda bir çok avantajı da bulunmaktadır. İnert özelliğine sahip olan seramik kürecikli boyalar yüksek oranda dolgu malzemesi yüklemeleri yapmaktadır.

Seramik kürecikler yapı işlerinde bir çok avantaj sağlar aynı zamanda bir çok yarar da göstermektedir. Öncelikle yüksek dolgu malzemesi yüklemelerine izin veren seramik kürecikli boyalar, kaplama malzemelerine de sağlamlık verir, parlaklığı kontrol altında tutar

Seramik kürecikli boyalar ilk olarak endüstriyel boyaların içinde, otomotiv astarlarında, dekoratif boyalarda, UV ve kürlenen cilaların ve yapıştırıcıların içinde kullanılmıştır ve günümüzde de bu alanlarda yaygın bir şekilde kullanılan bir boya malzemesidir.

Seramik Kürecikli Boyalar İlk Nerede Kullanıldı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz