Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Seracılık ve süs bitkileri yetiştiriciliği programının amacı, kaliteli sebze üretimi, park ve bakıcıları, otelleri süs bitkisi yetiştirmek üzere eğitim yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Seracılık ve süs bitkileri yetiştiriciliği programında ziraai botanik, bitki üretim teknikleri, sera yapım tekniği, meteoroloji, işletmecilik bilgisi, sera bitkileri ve hastalıkları, park ve bahçe düzenlemesi, sera ürünleri ambalajlaması gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Seracılık ve süs bitkileri yetiştiriciliği programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili açık havada çalışmaktan ve bitki üretmekten hoşlanan kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte başarıyı artıran bir etmendir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Seracılık ve süs bitkileri programını bitirenlere “Seracılık ve Süs Bitkileri Teknikeri” ünvanı verilir. Seracılık ve süs bitkileri teknikeri seralarda ve bahçelerde sebze üreticilerine danışmanlık yapar. Kesme çiçek, saksılı çiçek, park ve bahçe çiçekleri üretim merkezlerinde tohumların işleri sebze ve çiçeklerin verimli ve kaliteli bir biçimde üretimi için gerekli sulama, gübreleme, ilaçlama işlemlerini yapar, ürünün pazarlanmasını sağlar.

Çalışma Alanları: Seracılık ve süs bitkileri teknikerleri seracılık ve çiçek yapan çiftliklerde, gübre şirketlerinde iş bulabilirler. Girişimci alanlar kendi işletmelerini kurabilirler.

Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Nedir, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Ne İş Yapar, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Maaşları, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği İş İmkanları, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği İş Çalışma Alanları, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümünün Geleceği, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümü Tercih Edilir mi, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Tanıtımı, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği İş Bulma Durumu

> Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. azra dedi ki:

  Süs bitkileri yetiştiricilibölümünü düz lise mezunu tercih edebilir mi

 2. yunus dedi ki:

  ben bu bölümden mezun oldum kpss sınavına girdim ve memur olma tercih yapma imkanım varmı nasıl olacak bılgi verirsenin sevinirim

  1. onur dedi ki:

   Yav arkadaş, çocuklar.. ne yırttınız kendiniz memur olacam olacam diye.. Memur olacaksan İBF bölümleri okuyun millet, işletme iktisat kamu yönetimi maliye falan okuyun

Yorum Yaz