Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2020

Savaş ve Barış İle İlgili Kompozisyon

maxresdefaultSavaş ve barış kelimeleri birbirine zıt iki kavramdır. Hepimizin de bildiği gibi savaş olumsuz olan beraberinde bir çok olumsuzluk getiren bir olgu iken barış kelimesi olumlu anlam taşıyan ve beraberinde bir çok olumlu gelişmeleri getiren bir olgudur ve herkes şüphesiz barış dolu bir otamda yaşamayı tercih eder çünkü savaş tüm insanalra olumsuzluklar hatta kayıplar getirir.

Savaşlar insanlar başta olmak üzere tüm canlıların yaşamlarını adeta tehlike altına alır. Bu durumun temel nedeni; savaş ortamlarında ülkelerin güvenliğinin sarsılması ve aynı zamanda güçlü olan devletlerin güçsüz olan devletleri sömürmek için her türlü olumsuzlukları yapmasıdır. Dünya üzerinde rekabete ve savaşa neden olan kaynakların her geçen gün daha da azalması savaşların daha da artarak şiddetlenmesine neden olmaktadır.

Savaşın ardından barışın sağlandığı bir ortamda ise yenilginin ve sömürgenin bir tarafın kabul ettiği açık açık anlaşılmaktadır. Ortamda sağlanan barış ise sadee göstermelik bir durumdur ve barışın sağlanması demek ne o ülkenin ne de o ülkedeki vatandaşların güvende olduğu anlamına gelmemektedir.

Savaş ortamının yaşanmadığı ve ezelden beri barış ortamının hakim olduğu yerlerde ise insanlar huzur ve refah içinde yaşamaktadır. Ayrıca bu insanların can ve mal güvenliği tehdit altında değildir çünkü barış ortamının olduğu yerde insanlar devlet tarafından güvendedir; devlet ne kadar güçlü ise milleti de o kadar güven içindedir.

Savaş ve Barış Konulu Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bizimle Paylaşın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yelda dedi ki:

    öğretmenimiz çok beğendi, Savaş ve Barış İle İlgili Kompozisyon süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

  2. ercan dedi ki:

    edebiyat dersinde savaş ve barış konulu kompozisyon yazın dedi öğretmen buradan baktım.

Yorum Yaz