Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuştur Ne Demektir

Bu sayfamızda sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur ne demektir sorusunun cevabını vererek bu konudaki kompozisyon çalışmamızı paylaşacağız.

Sanat herhangi bir malzeme ile duygu ve düşüncelerin estetik şekilde ortaya konulması anlamına gelmektedir. Toplumlar sanat aracılığı ile hissettiklerini ve düşündüklerini diğer insanlara aktarmayı başarabilirler.

Sanat eserleri toplumun yapısı ve kültürün ün k nesillere taşınması için kullanılan çok önemli bir araçtır. Sanat sayesinde toplumlar duygu, düşünce ve hayallerini gelecek nesillere aktarmayı başarabilirler. Sanatın olmadığı bir toplumun geleceği ile bağlantısı kesilmiş demektir. Toplumu oluşturan ve o toplumun kültürünü besleyen değerlerden bir tanesi de sanattır. Sanatın olmadığı bir toplum çok önemli değerlerinden bir tanesini kaybetmiş demektir.

Gelecek nesillere ulaşmak, kültürünü yaşatmak ve zengin kültür mirası ile gelecekte söz sahibi olmak isteyen toplumlar mutlaka sanata ve sanatçıya değer vermelidir. Aksi halde bu toplumların yok olması işten bile değildir.

Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuştur Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz