Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

At Sahibine Göre Kişner Kompozisyon

Her At Sahibine (binicisine) Göre Kişner hakkında bilgi kısaca, At Sahibine Göre Kişner Kompozisyon.

Hayvanlar insanlarla genelde iyi bir ilişki içerisindedir ve en iyi ilişkide bulundukları da kendi sahipleri veya kendi yanında duran insanlardır. Onların yanında daha güvende hissederler ve mutlu olurlar. Aslında insan denen hayvan da bu şekildedir. Ailelerimizin yanında daha huzurlu olmamızın sebebi budur.

Atasözü mecaz ve gerçek anlamı birlikte içermektedir. Örnek vermek gerekirse atların sesleri de farklılıklar içerebileceği için sahibi atını kişnemesine göre tanıyabilir. Burada gerçek anlam söz konusudur. Mecaz anlamda ise iş verenin tutum ve davranışlarının çalışanın kendini ayarlamasında birer kıstas olmasıdır. Yani örneğin çok sinirli bir iş veren, çalışanlarının sessiz ve kendi köşelerine çekilmiş olmasına neden olur.

Evde babamıza göre davranış göstermeliyiz, onlar da bize göre. Okulda hocamıza göre davranış göstermeliyiz o da bize göre. Yani herkes kendini kendine has bir şekilde ifade eder ve karşıdaki kişi bunu algılayıp ona göre davranmalıdır.

At Sahibine Göre Kişner Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Turgay dedi ki:

    Bu sözle atın kendisine, sorunlarına sahip çıkan, çare bulan, sevgiyle, anlayışla sahiplenen ile bunun tersini yapana farklı tepki verdiği vurgulanmıştır. Bu durum her türlü sahipliğe genellenebilir.

Yorum Yaz