Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

Sahabi Efendilerimizin İslam’ın Yayılmasına Ve Doğru Öğrenilmesine Nasıl Katkıları Olmuştur? Anlatınız

  • Okul
  • 2 Kasım 2017
  • Sahabi Efendilerimizin İslam’ın Yayılmasına Ve Doğru Öğrenilmesine Nasıl Katkıları Olmuştur? Anlatınız için yorumlar kapalı

Bu yazımızda sahabi efendilerimizin İslam’ın yayılmasında ve doğru öğrenilmesinde nasıl katkıları olmuştur kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamber (a.s.)’ı gören Müslümanlara, sahabi denir. Sahabiler, İslam’ın bize kadar intikalinde hizmet eden asrı saadet nesli olarak tarihe geçmiştir. Sahabeler, İslam’ın yaşanmasında ve öğrenilmesinde dünyayı bucak bucak dolaşarak fetihler gerçekleştirmişlerdir.

Beldelerin İslam coğrafyası olarak fethedilip ilan edilmesinde, buraların İslami eserlerle mamur edilmesinde, iskan edilmesinde ve insanlara tebliğ yapılarak, irşat çalışmalarının sürdürülmesinde önemli eserler ortaya koymuşlardır. Bugün yapılan araştırmalar ve incelemeler dünyanın tüm merkezi yerlerinde medreselerin olduğunu ortaya koymaktadır. Bu da sahabenin ilk gayreti ve onları takip edenleri gayretiyle ortaya konmuştur. İslam’ın yayılması bu nedenle asrı saadette hızla gerçekleşmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.