Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Sağlık Memurluğu Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Sağlık Memurluğu bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Sağlık Memurluğu Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Sağlık Memurluğu Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Sağlık memurluğu programının amacı, insanların sağlık sorunlarını çözmede yardımcı olacak insan gücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sağlık memurluğu programında anatomi, fizyoloji, biyokimya, istatistik, mikrobiyoloji, parazitoloji, psikoloji, kişilerarası ilişkiler, iç hastalıkları ve bakımı, cerrahi hastalıklar ve bakımı, bulaşıcı hastalıklar ve bakımı halk sağlığı ve bakımı, gibi dersler okutulmakta, klinikte uygulama yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Sağlık memurluğu programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, insanlara yardım etmekten hoşlanan ve insanlarla iyi iletişim kurabilen, bedence sağlam, dayanıklı, sabırlı, sorumlu ve dikkatli kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sağlık memurluğu programını bitirenlere “Sağlık Memuru” ünvanı verilir. Sağlık memurları hekimlerle işbirliği halinde çalışırlar. Hastanın ameliyata hazırlanması, ameliyat sonrası bakımı, hekimin yönergesi doğrultusunda ilaç veya oksijen uygulamalarının yapılması, tanı ve tedavi için kullanılan araç-gereç ve ilaçların hazırlanması,hastaların hekim tarafından belirlenen tedavi planının uygulanması gibi işler sağlık memurlarının görevlerindendir. Çalışma saatleri değişik olup vardiyalı çalışma ve nöbete kalma söz konusudur.

Çalışma Alanları: Sağlık memurları özel ve resmi hastanelerde, dispanserlerde sağlık ocaklarında, ana-çocuk sağlığı merkezlerinde, günlük bakım ve uzun süreli hasta bakım merkezlerinde, ilkyardım merkezlerinde görev alabilirler. Bu alanda yetişmiş insangücüne çok ihtiyaç olduğundan mezunların iş bulma sorunu olmayacaktır.

Sağlık Memurluğu Nedir, Sağlık Memurluğu Ne İş Yapar, Sağlık Memurluğu Maaşları, Sağlık Memurluğu İş İmkanları, Sağlık Memurluğu İş Çalışma Alanları, Sağlık Memurluğu Mesleği Hakkında Bilgiler, Sağlık Memurluğu Bölümünün Geleceği, Sağlık Memurluğu Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Sağlık Memurluğu Bölümü Tercih Edilir mi, Sağlık Memurluğu Tanıtımı, Sağlık Memurluğu Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Sağlık Memurluğu Mezunları Ne İş Yaparlar , Sağlık Memurluğu Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Sağlık Memurluğu İş Bulma Durumu

> Sağlık Memurluğu Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kerim dedi ki:

    saglık memurlugu bolumu osym puanları hakkında bilgi alabılırmıyım

Yorum Yaz