Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Sağlık Eğitimi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Sağlık Eğitimi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Sağlık Eğitimi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Sağlık Eğitimi Bölümü Tanıtımı:

Mezunlar sağlık bakanlığına bağlı çeşitli kuruluşlarda özellikle aile plânlaması, çevre sağlığı merkezleri, kanserle, veremle savaş birimleri gibi alanlarda çalışırlar. Mezunlardan eğitim sertifikası alanlar okullarda sağlık bilgisi öğretmeni olarak görev alırlar.

Programın Amacı: Sağlık eğitimi programının amacı sağlığı koruma ve geliştirme konusunda halkı bilgilendirecek elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Sağlık eğitimi programında matematik, fizik, biyoloji, genetik, insan anatomisi, histoloji, tıbbi terminoloji (tıp terimleri/farmakoloji, patoloji psikoloji, sosyoloji, iş güvenliği ve sağlığı, sağlığı, sağlık sistemleri, biyoistatistik, demografi (nüfusbilim) insan ekolojisi, kitle iletişimi gibi dersler yanında yaşlılık ve sorunları, hasta hakları, aile planlaması eğitim bilimi (pedagoji) ile ilgili dersler de okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Sağlık eğitimi programında okumak isteyenlerin hem doğa bilimlerine hem de sosyal bilimlere ilgili ve bu alanlarda başarılı insanlara yardım etmekten ve onları eğitmekten hoşlanan başkalarını etkileyebilen kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Sağlık eğitimi programını bitirenlere “Lisans Diploması” ve “Sağlık Eğitimcisi” ünvanı verilir. Sağlık eğitimcileri sağlık özel ve resmi sağlık kuruluşlarında halka sağlığı koruma, sağlık sorunlarının çözümünde başvurulabilecek yerler konusunda sözlü ve yazılı açıklamalar yapar, koruyucu sağlık eğitimi için programlar geliştirirler okullarda görev alanlar sağlık bilgisi dersi verirler.

Çalışma Alanları: Sağlık Bakanlığı’na bağlı çeşitli kuruluşlar özellikle aile planlaması, çevre sağlığı merkezleri, kanserle, veremle savaş birimleri sağlık eğitimcilerinin başlıca çalışma alanlarıdır. Mezunlardan, eğitim sertifikası alanlar okullarda sağlık bilgisi öğretmeni olarak görev alırlar.

Sağlık Eğitimi Nedir, Sağlık Eğitimi Ne İş Yapar, Sağlık Eğitimi Maaşları, Sağlık Eğitimi İş İmkanları, Sağlık Eğitimi İş Çalışma Alanları, Sağlık Eğitimi Mesleği Hakkında Bilgiler, Sağlık Eğitimi Bölümünün Geleceği, Sağlık Eğitimi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Sağlık Eğitimi Bölümü Tercih Edilir mi, Sağlık Eğitimi Tanıtımı, Sağlık Eğitimi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Sağlık Eğitimi Mezunları Ne İş Yaparlar , Sağlık Eğitimi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Sağlık Eğitimi İş Bulma Durumu

> Sağlık Eğitimi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. huseyin dedi ki:

    Sağlık yöneticiliği bölümü sağlık eğitimini kapsar mı

  2. sultan güçlü dedi ki:

    Sağlık eğitimi bölümü olan üniversiteler hangileri?

Yorum Yaz