Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2021

Pişmanlık İle İlgili Kompozisyon

Pişmanlık İle İlgili Kompozisyon  hakkında bilgi kısaca.

Herhangi bir davranışta bulunduktan sonra “keşke” diyip o davranışı başka şekilde yapmış olmak istememiz veya hiç yapmamış olmak istememiz pişmanlık olarak bilinir. “Son pişmanlık fayda etmez” sözü akıldan hiç çıkarılmamalıdır. Pişmanlıklar vicdan azabına dönüşür ve hiç kaybolmazlar. İnsanlar pişmanlığa baştan yakalanmamalı ve davranışlarına daima dikkat etmelidir.

Bir insanın yaşayabileceği en kötü duygulardan biri olan pişmanlık bir çaresizlik durumudur. İnsan geri dönüp pişman olduğu durumu düzeltmek ister fakat nafiledir. Bu da en kötü duygulardan biri olmasını açıklamaya yeter de artar. Bu sebepledir ki insan pişman olacağı davranışları önceden bilip buna göre davranmalı ve o hatalara hiç düşmemelidir.

Fakat elbette ki bir pişmanlık dünyanın sonu değildir. İnsan hemen kendini toparlamaya bakmalıdır. Tüm insanlar yaşamları boyunca kimi şeylerden pişmanlık yaşarlar. Mühim olan bu pişmanlıklardan ders çıkarmak ve her seferinde biraz daha olgunlaşmaktır. İnsan hatalarını bu şekilde değerlendirmeyi bilirse zaten bir süre sonra pişman olacağı şeyler yapmaktan vazgeçecektir.

299872-3-4-a394e

Pişmanlık İle İlgili Yazı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. zenginija dedi ki:

    Hiç pişman değilim aklım hala yapamadklarmda

  2. nehir dedi ki:

    çok teşekkür ederim çok işime yaradı pişmanlık hakkında kompozisyon ödevimi yaptım .::.

  3. musa dedi ki:

    Çooook teşekkür ederim ….çoook işime yaradı

Yorum Yaz