Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

Özenti ile İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda sizlere özenti ile ilgili kompozisyon kısa ya da uzun hazırladık.

Özenti Konulu Kompozisyon

Özenmek kelime olarak başka birisine ait olan bir nesnenin kendinde de olmasını istemek anlamına gelir. Özenmek birisinin sahip olduğu araç gereç gibi şeylerin kendinde olmasını isteme veya başka birisinin hayatını kendine isteme gibi tiplerde görülebilir. Ama bunların kesişim noktası bizde olmayan ve başkalarında gördüğümüz yaşam şekillerini kendimize istemedir.

Özenmenin Yararları

Özenmek gibi bir şeyin yararı olur mu diye düşünmeyin. Eğer başkasının sahip olduğu olanakları görüp ona özenip bizde de olsun diye çabalarsak ve sonucunda bu imkanları sahip olursak faydalı olabilir. Özenmek bize hırs ve istek aşılar. Esas olan bu duyguyu kontrollü bir şekilde yaşamaktır. Eğer dengeli ve kontrollü olmazsa bu fazla bir hırsa dönüşür ve mantıklı kararlar vermemizi engelleyebilir.

Özenmenin Zararları

Özenme duygusu bizde olduğu sürece hiç bir zaman sahip olduklarımızın ne kadar değerli olduğunu bilemeyiz. Elimizdekilerle yetinmeyi öğrenemeyiz ve hep başka yaşamlara imreniriz, daha fazlasını isteriz. Bunlara ek olarak özenti insanın gereğinden fazla hırslı olmasına neden olup insanlığımızı kaybetmemize sebep olabilir.

Özenti ile ilgili kompozisyon örnekleri hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz