Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Özel Okul Teşvik Kredisi Nedir Nasıl Sağlanır

özel okul teşvik kredisi ile ilgili görsel sonucu

Lise sınavı olan LGS’a giren öğrenciler sınav sonuçlarını öğrendi, tercihlerini yaptı ve şimdi tercih sonuçlarının açıklanmasını bekleme sürecine girdi. Bu esnada tercih yapmayan, özel okula kayıt olan çok sayıda öğrenci bulunuyor. Özel okulun diğer liselerden farkı, belirli bir ücret karşılığında eğitim alınması olmaktadır. Özel okulların fiyatları birbirlerinden farklılık gösterebilmektedir. Her öğrencinin özel okulda okumak için yeterli bütçesi bulunmamaktadır. Fakat bazı öğrencilere devlet özel okulda okuması için destek verebilmektedir. Peki bu nasıl gerçekleşmektedir? Bizler de bu konu ile ilgili düzenlemiş olduğumuz bu yazı ile beraber, sizlere özel okul teşvik kredisi nedir nasıl sağlanır kısaca bilgi vereceğiz.

Özel okula kayıt yaptıran öğrenciler, daha sonrasında okul ile birlikte istenilen belgelerle beraber devletten teşvik kredisi alabilmek için başvurabilmektedir. Öğrencinin devlet desteğinden faydalanabilmesi için gerekli olan ilk şart okula kaydının gerçekleştirilmiş olmasıdır. Devlet desteğine başvururken, öğrencinin ailesinin gelir durumunu gösteren belgenin okul müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgenin yanı sıra bir de öğrencinin var ise kardeşlerinin okul durumunu gösteren belge de gerekmektedir.

Özel okul teşvik kredisi almaya hak kazanan öğrenciler, devletten aldıkları destek ile okul ücretinin belirli bir kısmını ödeyebilme şansına sahip olacaktır. Teşvik kredisi öğrencinin eğitim ve öğrenim hayatı bitinceye kadar devam etmektedir.

Özel Okul Teşvik Kredisi Nedir Nasıl Sağlanır Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz