Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Oyunların Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkileri

Oyunların Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkileri Nelerdir Var Mıdır

Oyuncaklar çocukların gelişimi süresince bedensel, zihinsel, psikolojik ve sosyal konularda gelişimine yardımcı olan malzemelere verilen addır. Hayal kurma ve yaratıcı eyleme geçme becerilerini çocuğa kazandırır.

Bu bir lüks olarak görülmemektedir. Çocuklar için oyun oynamak adeta bir yemek içmek kadar temel bir ihtiyaçtır. Ancak elbette her şeyin aşırısı zararlıdır. Oyun süreleri ve oyunun esasında gerçek olmadığı gibi konular aile tarafından çocuğa mantıklı ve güzel bir şekilde aktarılmalıdır. Bilgisayar oyunlarının ve diğer tüm oyunların olumsuz yanlarının da olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Seçme ve değerlendirme duygusunun gelişimine oyuncaklar büyük oranda katkı sağlar. Doğal yeteneklerinin ortaya çıkması kolaylaşır ve bir alanda becerilerinin artmasını sağlar.

Normal çocuklar dışında özel eğitilmesi gereken çocuklar da oyuna muhtaçtır. Doğru zamanda doğru davranışların gerçekleştirilmesi oyunlar sayesinde mümkün olabilmektedir.

Bilgisayardaki oyunların yararı kadar zararı da vardır. Zihinsel kapasiteyi geliştiren oyunlar bulunduğu gibi yanlış davranışlar edinmeyi sağlayacak oyunlar da mevcuttur. Aile bilgisayar oynanmasına belirli bir zaman sınırı koymalı ve emniyetli davranmalıdır.

Oyunların Çocukların Üzerindeki Etkileri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz