Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Şubat 2021

Olasılığın Toplum İçin Önemi Nedir

Olasılığın Toplum İçin Önemi Nedir hakkında bilgi kısaca.

Olasılık hayatımızın her anında vardır. En basit şeyi seçerken bile olasılıklar söz konusudur ve bizi iyi ya da kötü etkileyecek olasılıkları düşünerek kararlar alırız.

Bir insan olasılığı pek çok faydalı biçimde kullanabilir. Örneğin bir nehirden karşıya geçmek isteyen insan taşların üzerinden atlayarak mı yoksa köprüden yürüyerek mi geçmesi gerektiğine karar verirken fark etmese de olasılığı kullanır. Çünkü taşların üzerinden atlayarak giderken düşme olasılığı daha fazladır. Bu sebeple düşme olasılığı daha az olan köprüden yürüyerek geçmeyi seçer.

Aynı durum vapur kenara yaklaştığında sabırsızca davranıp atlayarak geçmek mi yoksa bekleyip köprü kurulduğunda geçmek mi tercihleri arasında kaldığımızda da kendini gösterir.

Elektronik bir alet bozulduğunda onu tamir etmek için önce sigortayı kapatmamız gerektiğini düşünmemiz, sigorta açıkken çarpılma olasılığımızın daha fazla olduğunu bilmemizden ileri gelmektedir.

Olasılıklar sayesinde insanlar kendileri için doğru olanları seçebilirler. Bu sayede bireylerin doğru yolda gitmesiyle toplum düzenli bir hayata sahip olur ve gelişmesinin önü açılır. Olasılıklar sayesinde olumsuz durumlardan kaçınabiliriz ve hep doğruya yönelebiliriz.

enis1

Olasılığın Toplum Hayatındaki Önemi Nedir Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz