Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ağustos 2021

Öğretmenin Yurt Kalkınmasındaki Yeri ve Önemi

Bu sayfamızda öğretmenin yurt kalkınmasındaki yeri ve önemi hakkında bilgi vererek öğretmen ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Öğretmenlik bir millet için en değerli, en kutsal olan meslektir. Çünkü öğretmenler bir ulusun çocuklarını yani gelecekte görev başında olacak kişileri yetiştirmektedirler. Bir ülkede öğretmene verilen değer, geleceğe verilen değeri göstermektedir.

Öğretmenlik mesleğine değer veren, kaliteli ve işini yapan öğretmenler yetiştiren toplumlar nitelikli insan yetiştirmek açısından başarılı olan toplumlardır. Başarılı öğretmenler eğitime gerekli desteği vermekte, kendini bilen, vatanını seven, ülkesini kalkındıran bireyler yetiştirmektedirler. Ancak bir ülkede öğretmenler başarılı değil ise, öğretmenlik mesleğine gerekli önem verilmiyorsa o zaman o toplumda yetişen bireylerin başarısından da söz etmek mümkün değildir.

Gelecekte söz sahibi olmak isteyen, başarıları ile adından söz ettirmek için çabalayan toplumlarda en önemli meslek öğretmenliktir. Bu sebeple her toplum öğretmenlerine değer vermeli ve kaliteli öğretmenler yetiştirerek başarılı bir topluma dönüşmelidir.

Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz