Öğrencinin Sorumlulukları İle İlgili Kompozisyon

Öğrencinin Sorumlulukları İle İlgili Kompozisyon hakkında bilgi kısaca.

Öğrencilik aslında hayat boyu süren bir müessesedir. Fakat terim olarak öğrencilik eğitim kurumlarında düzenli eğitimine devam eden kişilere denir. Öğrenciler bu eğitim kurumlarında bilgi sahibi oldukları gibi hayatı da öğrenirler. Tıpkı hayatta olduğu gibi okullarda da hem öğrencilerin görev ve sorumlulukları mevcuttur.

Bir öğrencinin ilk ve en önemli sorumluluğu okul kurallarına uymasıdır. Okula zamanında gelip gitmek, okula ve materyallere zarar vermemek, okulu ve çevresini temiz tutmak bu kuralların başlıcalarıdır. Öğrenme isteği içerisinde olan kişiye öğrenci denir. Yani bir öğrenci okulda ne için bulunduğunu bilmeli, eğitimine önem vermeli ve öğrenmek için var gücüyle çalışmalıdır. Derslere aktif katılım sağlamalı, bu konuda öğretmenlerini ve ailesini üzmemelidir.

Öğretmenin sözünden çıkmaması gereken öğrenciler ödevlerini zamanında teslim etmelidir. Eve döndüğünde günlük derslerini çalışmalıdırlar. Öğrenmek için etkin çaba sarf eden ve derslerine çalışan bir öğrenci en temel sorumluluklarını yerine getirmektedir denebilir.

Öğrencinin Sorumlulukları İle İlgili Bilgi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

4 yorum

    • Nolmus yang ozel kolejlerde okuyosaniz be demeye getirmeye calidiyosunuz ne far yani devlet okulunda okuyosak bak Ben devlet okulunda okuyoru m am a Sen in soreugun sorunun aynisini soruyo rum yani mufredatlarimiz ayni by yuzden ben faith kolejinde okuyoru m demeniz de bit fatwa yok rasa sadder o Kula para veriyosunuz fakest egitimlerimiz ayni yani isterseniz cenenizi kapayin

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.