Nasreddin Hoca Fıkralarının Özellikleri

Nasreddin hoca fıkralarının özelliği hakkında bilgi kısaca, Nasreddin hoca fıkralarının özellikleri, Nasreddin hoca fıkralarının özellikleri nelerdir

Nasreddin Hoca fıkraları çok eski çağlardan günümüze kadar aktarılmış fıkralardır ve güldürme özelliği geçmişte olduğu gibi bugün hala devam etmektedir. Bu fıkralar bizler için çok değerli miraslardır çünkü hem güldürüp hem eğitme özelliği vardır. Nasreddin Hoca halk tarafından oldukça tanınan biridir ve komik bir yanı vardır. Halka yakın olması açısından adeta bir sosyolog yaklaşımında bulunmuştur ve halkı iyi çözümlemiştir.

Nasreddin Hoca fıkraları hazırcevap yanıtlarla halkın bazı yönlerini eleştirmektedir. Tamamen halkla bütünleşmiş bir yapıda olan Nasreddin Hoca ile ilgili birçok çalışma yapılmış ve yayınlar hazırlanmıştır. Günümüz çocukları için bu fıkraların eğitici yönleri kullanılarak çizgi film ve resimli kitaplar gibi çeşitlerle çocuklara aktarılmaya çalışılmıştır.

Hazırcevaplığı insanları kırmayan şekilde sunan ve aynı zamanda toplumun zayıf yönlerine, eğitimin önemine değinen Nasreddin Hoca bizlere çok büyük bir miras bırakmıştır.

n_c0f8b3412eb94fbca101fc43e02377a_6efaf9ad

Nasreddin Hoca Fıkralarının Özellikleri Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.