Modern Toplum Olmak Ne Demektir Özellikleri Nelerdir

modern toplum ile ilgili görsel sonucu

Dünya üzerinde var olan pek çok devlet ve pek çok millet bulunmaktadır. Bizler, bu milletlerden bazılarını çağdaş, modern olarak adlandırırken kimilerini ise çağ dışı, ilkel olarak adlandırıyoruz. Peki bu devletleri incelediğimizde, aradaki bu farkı oluşturan etmenler neler olabilir? Bir ülkenin modern olmasını sağlayan şeyler nelerdir? Modern toplum olmak ne demektir özellikleri nelerdir kısaca sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda bu konuya değineceğiz.

modern toplum ile ilgili görsel sonucu

Modern demek, çağın ihtiyaçlarına uyum sağlayabilen anlamına gelmektedir. Bu sebepten dolayı modern bir toplum da çağın ihtiyaçlarına ayak uydurabilen, yaşamını buna göre sürdüren toplum anlamına gelmektedir. İçerisinde bulunduğumuz çağ artık bilgi çağıdır. Bilgi çağına uyum sağlayabilmek için ise daha fazla ve daha fazla bilgili olmak gerekmektedir. Günümüzde, bilgi sahibi olmak güç sahibi olmak anlamına gelmektedir. Bu sebepten dolayı bilim, sanat gibi konularda kendisini geliştirmeyi başarmış olan Batı toplumları, modern bir toplum olma yolunda bizlerden çok daha ileridelerdir.

Ancak bu şekilde incelediğimizde, Batı toplumlarında akılcılığın çok yüksek seviyede olduğunu, bu yüzden insanların ruhani yanlarının ihmal edildiğini, dolayısı ile bu toplumlarda da çeşitli sorunlar ortaya çıkabildiğini görmekteyiz. Bizler, onlardan daha modern bir toplum olmayı arzu ediyor isek akıl konusunda onlardan daha yukarılara çıkıp, akıl konusunda yukarıya çıktığımız kadar ruh konusunda da kendimizi geliştirmemiz gerekir. Modern toplumların sahip olduğu bilimi, sanatı ve akılı, bizlerin sahip olduğu vicdan ile birleştirdiğimizde ise ortaya daha da modern bir toplum sistemi çıkacaktır.

Modern Toplum Olmak Ne Demektir Özellikleri Nelerdir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.