Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

Meyve-Sebze İşletme Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Meyve-Sebze İşletme bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Meyve-Sebze İşletme Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Meyve-Sebze İşletme Bölümü Tanıtımı:

Meyve ve sebze ürünlerinin kalitesinin arttırılması, ürünlerinin paketlenmesi, işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili konularda eğitim vererek bu alanlar için elemanlar yetiştirir.

Programın Amacı: Meyve ve sebze işletmesi programının amacı, meyve ve sebzeleri işleyen işletmelerde çalışacak ara insangücü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Meyve ve sebze işletmesi programında, matematik, fizik, kimya gibi temel dersler, ekonomi, istatistik, gıda bilimi, bilgisayar, kutu konserveciliği, meyve ve sebze ürünlerinde kalite kontrol, kimyasal yöntemlerle muhafaza, reçel ve imalat teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Meyve ve sebze işletmesi programında okumak isteyenlerin, temel bilimlere, ekonomiye ilgili, insani ilişkilerinde başarılı kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Meyve ve sebze işletmesi programını bitirenlere “Meyve ve Sebze İşletme Teknikeri” ünvanı verilir. Meyve ve sebze teknikeri, meyve ve sebze işleyen işletmelerde, gıda mühendisinin denetimi altında, konserve, salça, turşu, marmelat vb. ürünlerin üretilmesi ile ilgili işleri yürütür.

Çalışma Alanları: Meyve ve sebze teknikerleri, meyve ve sebze işleyen işletmelerde görev alabildiği gibi kendisi de böyle bir işletme kurabilir ve mesleğini bağımsız olarak sürdürebilir.

Meyve-Sebze İşletme Nedir, Meyve-Sebze İşletme Ne İş Yapar, Meyve-Sebze İşletme Maaşları, Meyve-Sebze İşletme İş İmkanları, Meyve-Sebze İşletme İş Çalışma Alanları, Meyve-Sebze İşletme Mesleği Hakkında Bilgiler, Meyve-Sebze İşletme Bölümünün Geleceği, Meyve-Sebze İşletme Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Meyve-Sebze İşletme Bölümü Tercih Edilir mi, Meyve-Sebze İşletme Tanıtımı, Meyve-Sebze İşletme Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Meyve-Sebze İşletme Mezunları Ne İş Yaparlar , Meyve-Sebze İşletme Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Meyve-Sebze İşletme İş Bulma Durumu

> Meyve-Sebze İşletme Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz