Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Medyada Çıkan Haberler Ülke Yöneticilerinin Kararları Üzerinde Etkili Midir

Medya etmenlerinin günümüzde insanların üzerinde çok büyük etkisinin olduğu bilinmektedir. İnternet, televizyon, gazete gibi araçlar sayesinde düşünceler ve fikirler kısa süre içerisinde birçok insana ulaştırılabilmektedir. Bu durum, genellikle ülke politikacıları tarafından da kullanılmaktadır. Politikacılar, ülke yönetimi noktasında düşüncelerini daha çok insana ulaştırabilmek ve daha fazla insandan kendi düşüncesine destek bulabilmek adına medya araçlarını kullanırlar.

Günümüz Türkiye’sinde de televizyon ve internet gibi yerlerde politikacılarla ilgili haberleri sürekli olarak görmekteyiz. Politikacılar, kendi düşüncelerini daha fazla insana ulaştırmak amacıyla bu yöntemleri kullanırlar. İnsanlar da medya araçları sayesinde yöneticilerin fikirlerini, düşüncelerini algılar ve gerektiğinde bunları benimseyip o insanları desteklerler.

Politik düşüncelerin hayata geçmesi noktasında insanlardan destek bulması çok önem arz eden bir konudur. Bu nedenle medya araçları ile halka ulaştırılan haberler aracılığıyla halk da ülkenin ne şekilde yönetildiği hakkında bilgi sahibi olur ve demokratik haklarını bu çerçevede değerlendirir.

Bu bilgiler göz önünde bulundurulduğunda, haberlerin ülke yöneticilerinin kararları üzerinde büyük etkisinin olduğunu söyleyebilmemiz mümkündür. Medyada çıkan haberler, aynı zamanda toplumun da bir aynası olduğu için ülke yöneticileri, bu tür platformlardaki gelişmeleri takip ederek gelecek dönemde ülke ile ilgili olarak ne gibi kararlar almaları gerektiğini değerlendirirler ve yeni yasaları bu bilgiler ışığında çalışmalar yaparak çıkartırlar. Örneğin sağlık konusunda problem yaşayan bir insanın probleminin medya kuruluşları aracılığı ile halka aktarılmasının ardından yöneticiler, bu konuda bir önlem alınmasının gerekliliğinin farkına varabilirler.

Medyada Çıkan Haberler Ülke Yöneticilerinin Kararları Üzerinde Etkili Midir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. İpek dedi ki:

    elinize sağlık 100 aldım, Medyada Çıkan Haberler Ülke Yöneticilerinin Kararları Üzerinde Etkili Midir ödevimde işimi gördü, bu arada ben Kütahya zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

Yorum Yaz