Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Matematik ve Bilgisayar Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Matematik ve Bilgisayar bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Matematik ve Bilgisayar Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Matematik ve Bilgisayar Bölümü Tanıtımı:

Eğitim fakültelerinde ortaöğretim (liseler, meslek liseleri, akşam liseleri vb..) öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere, eğitim, öğretim ve araştırma yapar. Orta dereceli okullarda öğretmen olarak çalışılmaktadırlar. Hangi ortaöğretim kurumunda çalışılacağı, Milli Eğitim Bakanlığınca saptanmaktadır. Ülkemizdeki nüfus yoğunluğu ve eğitime verilen önem arttıkça okullarımızdaki öğretmen açığı büyümektedir. Özellikle matematik ve fen dersi öğretmenlerine daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Matematik ve Bilgisayar Nedir, Matematik ve Bilgisayar Ne İş Yapar, Matematik ve Bilgisayar Maaşları, Matematik ve Bilgisayar İş İmkanları, Matematik ve Bilgisayar İş Çalışma Alanları, Matematik ve Bilgisayar Mesleği Hakkında Bilgiler, Matematik ve Bilgisayar Bölümünün Geleceği, Matematik ve Bilgisayar Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Matematik ve Bilgisayar Bölümü Tercih Edilir mi, Matematik ve Bilgisayar Tanıtımı, Matematik ve Bilgisayar Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Matematik ve Bilgisayar Mezunları Ne İş Yaparlar , Matematik ve Bilgisayar Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Matematik ve Bilgisayar İş Bulma Durumu

> Matematik ve Bilgisayar Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ayşenur dedi ki:

  merhaba ben matematik bilgisayar bölümü yazmak istiyorum acaba geleceği olan bir meslek mi burdan mezun olduktan sonra mesela herhangi bir okulda bigisayar öğretmenliği falan olabilir mi ?

 2. Serhat Güçlü dedi ki:

  merhabalar
  ben yeni lys ye girmiş bir öğrenciyim
  tercih kitapçığında mat. – bil. bölümünü gördüm
  ne olduğunu bilmediğim için araştırdım ama güzel açıklama ve net cevaplar bulamadığım için size sormak istedim
  bana açıklar mısınız?
  hangi dersler görüyorlar?
  diploma hangi meslekleri destekliyor?
  geleceği olan bir meslek mi?
  bunun gibi

Yorum Yaz