Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Matematik Mühendisliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Matematik Mühendisliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Matematik Mühendisliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Matematik Mühendisliği Bölümü Tanıtımı:

Endüstri, mühendislik ve ekonomi problemlerinin matematiksel çözümü konularında eğitim ve araştırma yapılır. Tübitak, MTA gibi kurumlarda özel ve resmi fabrikalarla üniversitelerin araştırma labaratuvarlarında, çeşitli bankaların bilgi işlem birimlerinde çalışılabilir.

Programın Amacı: Matematik mühendisliği programı, endüstri, mühendislik ve ekonomi problemlerinin matematiksel çözümü konularında eğitim ve araştırma yapar Programda Okutulan Belli Başlı Derslerin süresi 4 yıl olup başta matematik olmak üzere bilgisayar, mühendislik ve sosyal bilimler alanları ile ilgili dersler okutulmaktadır. Öğrencilere, dörder hafta süren bilgiişlem, araştırma ve işletme konularında yaz stajları yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Matematik mühendisliği alanında çalışmak isteyen bir kimsenin matematikte ve fen derslerinde başarılı, araştırmaya meraklı, bir olayı bütün yönleriyle ele alıp, getirebileceği sonuçları birleştirerek sağlıklı bir çözüm bulabilecek düşünme yeteneğine sahip olması beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Matematik mühendisliği bölümünü bitirenlere “Matematik Mühendisi” ünvanı verilir. Öğrenimleri sırasında aldıkları sosyal bilimler dersleri matematik mühendislerinin çalıştıkları iş yerlerine kolayca uyum sağlamalarına yardımcı olmaktadır. Matematik mühendisleri iş yerindeki problemlere matematiksel çözümler getirmektedir.

Çalışma Alanları: Matematik mühendisi ünvanını alan kimseler TÜBİTAK, MTA gibi kurumlarda, özel ve resmi fabrikalar ile üniversitelerin araştırma laboratuvarlarında, çeşitli kuruluşlarla bankaların bilgiişlem birimlerinde çalışabilmektedirler.

Matematik Mühendisliği Nedir, Matematik Mühendisliği Ne İş Yapar, Matematik Mühendisliği Maaşları, Matematik Mühendisliği İş İmkanları, Matematik Mühendisliği İş Çalışma Alanları, Matematik Mühendisliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Matematik Mühendisliği Bölümünün Geleceği, Matematik Mühendisliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Matematik Mühendisliği Bölümü Tercih Edilir mi, Matematik Mühendisliği Tanıtımı, Matematik Mühendisliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Matematik Mühendisliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Matematik Mühendisliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Matematik Mühendisliği İş Bulma Durumu

> Matematik Mühendisliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. hayriye celik dedi ki:

  İs bulma imkanı kolay mi

 2. janargul dedi ki:

  matematik muhendisliginde programcy da olabilir mi?

  1. janargul dedi ki:

   matematik muhendisi ne is yapar?

  2. Anonim dedi ki:

   Evet olabilir

 3. Ayşe Ürkmez dedi ki:

  Matematik Mühendislerine neden formasyon verilmiyor. Bilgisayar Mühendisleri formasyon alabiliyor?

  1. janargul dedi ki:

   matematik muhendisliginde okuyup bitirdikten sonra programcy da olabilir mi?

   1. Anonim dedi ki:

    Evet olabilir.Cünkü programlama dersleri alıyoruz.

 4. Tevfik dedi ki:

  Matematik mühendisleri nerde ne iş yaparlar ve ne kadar maaş alırlar acil cevaplarsanız sevinirim

  1. janargul dedi ki:

   matematik muhendisleri nerde ne is yaparlar ne kadar maas alirlar?

Yorum Yaz