Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Mantarcılık Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Mantarcılık bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Mantarcılık Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Mantarcılık Bölümü Tanıtımı:

Mantarcılık programının amacı, önemli bir besin kaynağı olan mantarın, bilimsel olarak üretimini yapacak elemanlar yetiştirmektir. Mantar teknikerleri, resmi ve özel mantar üretim merkezlerinde görev alabilirler.

Programın Amacı: Mantarcılık programının amacı, önemli bir besin kaynağı olan mantarın bilimsel olarak üretimini yapacak elemanlar yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Mantarcılık alanında biyoloji ve özellikle botanik alanı ile ilgili temel derslerden başka mantarın özellikleri ve mantar üretimine elverişli ortamlar ve mantarın pazarlanması ile ilgili dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: Mantarcılık programına girmek isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, açık havada çalışmaktan ve bitki üretme faaliyetlerinde hoşlanmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Mantarcılık programını bitirenler “Mantar Teknikeri” ünvanı almaya hak kazanırlar. Mantar teknikeri çeşitli mantar türlerinin en verimli şekilde yetiştirileceği alanları belirler; mantarın üretimini, çeşitli aşamalarında denetler ve en sağlıklı ve verimli ürünün elde edilmesini sağlar. Mantar teknikerleri ziraat mühendisleri ile birlikte çalışır.

Çalışma Alanları: Mantar teknikerleri resmi veya özel mantar üretim merkezlerinde görev alabilirler.

Mantarcılık Nedir, Mantarcılık Ne İş Yapar, Mantarcılık Maaşları, Mantarcılık İş İmkanları, Mantarcılık İş Çalışma Alanları, Mantarcılık Mesleği Hakkında Bilgiler, Mantarcılık Bölümünün Geleceği, Mantarcılık Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Mantarcılık Bölümü Tercih Edilir mi, Mantarcılık Tanıtımı, Mantarcılık Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Mantarcılık Mezunları Ne İş Yaparlar , Mantarcılık Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Mantarcılık İş Bulma Durumu

> Mantarcılık Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz