Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

LPG’yi Ruhsata İşletme

LPG’yi Ruhsata Nasıl İşletilir, LPG ruhsata işletme

Otomobilinize taktırdığınız LPG tankını ruhsata işletmek için uygulanan prosedür sırasıyla şöyledir:

–        LPG montajını yapan firmadan fatura ve garanti belgesi gibi evrakları istemeyi unutmayın.

–        Vergi dairesine giderek aracınızın varsa vergi borcunu yatırın. Yoksa kurumdan “vergi borcu yoktur.” yazısı alın.

–        Bulunduğunuz şehirdeki Makine Mühendisleri Odası’na giderek LPG tankı için sızdırmazlık raporu alın.

–        Bir trafik sigortacısına gidip Ek-1 Belgesi doldurun.

–        Emniyet müdürlüğüne aracınızı LPG’ye çevirdiğinizi ve bunun ruhsata işlenmesi isteğinizi bildiren bir dilekçe yazın. Sigortacılarda bu dilekçenin basılı kağıdı bulunduğu için onlardan da talep edebilirsiniz.

–        Emniyete gidin. LPG’yi ruhsata işletmek için iki ruhsat yaprağı isteyin.

–        Buradan aldığınız iki yaprak ruhsatı sigortacıya götürün. Arabanızın ruhsat bilgilerini bu kağıda işletin.

–        Elinizde bulunan garanti belgesi, LPG değişim faturası, Ek-1 Belgesi, sızdırmazlık raporu, iki yaprak ruhsat kağıdını bir dosya içine koyun.

–        Bu dosyayla birlikte Trafik Tescil Şubesi’ne gidin. Evraklarınızı bu işlemi yapacak memura teslim edin. Böylelikle prosedür tamamlanmış oluyor. Yeni ruhsatınızı aynı gün içinde ya da en geç bir gün sonra alabilirsiniz.

LPG’yi Ruhsata İşletme Konusunda Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sadettin teksoy dedi ki:

    Ankarada sızdırmazlık raporu almaya mühendisler odasının yerine gittiğinizde sakın orda ki sigortacı (Çankırı Sigorta) dolandırıcıya kanmayın.Sizi içeri girdiğinizde;görevli biri gibi yönlendiriyormuş ayağı yaparak kendi sigorta dükkanına önce uğraman gerekiyor diye yandaki dükkanına yönlendirip 20 TL gibi fahiş bir fiyata 0.50 kuruşluk EK-1 belgesini doldurtturup sizi dolandırıyor.Bu belge olmadan sızdırmazlık alamıyacakmışsınız gibi bir izlenim veriyor.Halbuki sızdırmazlık sırasında EK-1 belgesi ihtiyacınız asla yok.Bu tezgaha sakın düşmeyin…

  2. Sedat dedi ki:

    Merhaba. Lpg li bir araç aldım aracın lpg si ruhsata işli değildi ruhsat benim üstüme oldu ama lpg nin ruhsatı sızdırmazlık raporu aldığım kişiye ait bunu nasıl ruhsata işletebilirim?

Yorum Yaz