Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Haziran 2021

LGS Yorumları Zorular Zor muydu Kolay mıydı? 2 Haziran 2018

LGS yorumları gelmeye başladı. Lise Giriş sınavı 2018 LGS yorumları sitemizde. Yaklaşık 1 milyon öğrencinin ter döktüğü ve bu yıl ilk kez yapılan LGS sona erdi. Adaylar, soru ve cevap anahtarlarını bu sayfada görebilecek. Ayrıca bu sayfada yayınlanacak. Öğrenciler için daha sonra sırada tercih ve yerleştirme dönemi var. 2 Haziran 2018 LGS soruları zor muydu kolay mıydı? PDF MEB Lise giriş sınavı soruları açıklandı. Lise giriş sınavı yorumları oku yaz, LGS soruları zor mu kolay mı?

LGS SORU VE CEVAPLAR Derszamani.net’te
LGS’nin tüm soru ve cevapları, 3 Haziran Pazar günü öğleden sonra hurriyet.com.tr’den paylaşılacak, 4 Haziran Pazartesi günü de Hürriyet Gazetesi’nde yer alacak. Sınavla ilgili uzman yorumları ve soru analizleri de Hürriyet’te olacak.

LGS sona erdi... Soru ve cevaplar pazar Hurriyet.com.tr’de, pazartesi Hürriyet’teLGS SONUÇLARI 22 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK
LGS’nin tamamlanmasının ardından rahat bir nefes alan öğrenciler, şimdi de MEB’in sonuçları açıklamasını bekleyecek. Bakanlığın daha önce yaptığı açıklamalara göre LGS sonuçları 22 Haziran’da ilan edilecek.  Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirme işlemlerinin detayları ‘Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alacak.

İkinci oturum olan sayısal bölümde ise, matematik ve fen bilimleri derslerinden 20’şer olmak üzere 40 soruyu 60 dakikada yanıtladılar. Ortaokul sekizinci sınıfta okuyan yaklaşık 1 milyon öğrencinin katıldığı sınavı öğrenciler değerlendirdi. Kimi adaylar, sözel sorularının beklediklerinden kolay olduğunu söylerken, sayısal bölümde zorlandıklarını belirtti. Adaylar, özellikle de matematikte zorlandıklarını anlattı. İşte 2018 LGS Yorumları:

MATEMATİK ZORLAYICIYDI
Ayşe Su Bora: Sözel oturum, sayısala göre daha kolaydı. Sayısalda beş boş bıraktım. Matematik zorlayıcıydı biraz, beni zorladı. Fende çok zorlanmadım. Sayısalda beklediğim sorular çıkmadı ama yine de yapmaya çalıştım, olduğu kadarıyla.

SAYISAL ELEYİCİ OLACAK
Yiğit Erdoğan: Sözel kolaydı, ancak sayısal çok zordu. Eleyici olacağını düşünüyorum. Özellikle matematik ve fenin soruları zorluyordu. Boş bıraktım, muhtemelen yanlışlarım da var. Kolay bir sınav değildi.

MANTIK SORUSU YAPAMADIM
Miraç Ovaç: Türkçe, sözel bölüm kolaydı. Sorular çok uzundu ancak yanıtlar çok basitti. Sayısalda mantık sorusu çıktığı için yapamadım. Fen kolaydı ama matematik baya zorladı. Derste işlediklerimizden çıkmadı, o yüzden zorlandım.

İŞLEMLER UZUNDU
Eren Çanak: İlk oturum kolaydı, Türkçe paragraf soruları uzundu, farklı soru yoktu. İngilizce’de bir iki soru ilginçti, tablolu olan karışıktı. Din dersi de iyiydi. Matematik çok zordu, işlemleri uzatan, karışık sorular vardı. Birçok işlem yaptıran sorular çıktı. Fen de bitkilerle ilgili tablolar zordu. Matematik sınav sonucunu belirleyecek.

2018 LGS SINAVI TWİTTER YORUMLARI! LGS SINAVI SORULARI ZOR MUYDU KOLAY MIYDI?

lgsygs2

ygslgslgsLGSlgs

lgslgslgsLGSLGSlgslgslgslgsLGSLGSLGSlgslgslgslgslgs

2018 LGS Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Siz de Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Sözel aşırı basitti fakat sayısal da bi o kadar zor

 2. serap dedi ki:

  Matematik sorularını hazırlayanlar kendileriyle gurur duyuyorlardır Amaçları özgüvensiz bir nesilse başardılar Kendileri 30 dak. çözebilirler mi acaba B en matematik öğretmeniyim . 12. sınıf öğrencilerime uyguladım İyi öğrencilerim 13 14 yaptılar Gerisini siz düşünün artık

 3. Afyonlu dedi ki:

  Kaç yanlışınız var arkadaşlar sayısaldan

 4. İsimsiz dedi ki:

  Teogta 2 üssü 3 soran MEB şimdi bize mantık soruları soruyor.İlk önce kitabı sınava göre hazırlasınlar

 5. M1r1b@n dedi ki:

  Sözel çok basitti :Dama sayısal bize girdi:(

 6. ahmet dedi ki:

  matematik kolaydı bence analıtik düşünmek ve bilmek lazımdı

  1. Anonim dedi ki:

   Nah kolaydı gittiysen özel okula

  2. alş dedi ki:

   Matematikten kaç netin var

 7. erdem tunçç dedi ki:

  ya yetiştiremedim ben de off ya offff

 8. ebru dedi ki:

  matematik soruları zor olmuştu, teog daha kolaymış, hepimize geçmiş olsun arkadaşlar. :(

Yorum Yaz