Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Leh Dili ve Edebiyatı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü Tanıtımı:

Bölüm Leh Dili ve Edebiyatı ile Leh kültür ve uygarlığını inceler. çeviri büroları, arşivler, kültür ve turizm ile ilgili kuruluşlar çalışma alanlarıdır. Leh dili ve edebiyatı programında Leh dili ve bu dille yazılmış edebiyat ürünlerinin özelliklerini inceleyen dersler okutulmaktadır. Mütercim-Tercümanlık Bölümde yabancı dilde yazılmış olarak nasıl çevrileceği (mütercim) ve yabancı dilde yapılan bir konuşmanın başka bir dile nasıl çevrileceği (tercümanlık) konularında eğitim yapılır. Bölüm mezunları uluslararası kuruluş ve işletmelerde, bankalarda, tercüme bürolarında, turizm şirketlerinde, devlet kuruluşlarının ve bakanlıkların dış ilişkiler dairelerinde çalışma imkanı bulabilirler.

Programın Amacı: Mütercim Tercümanlık programı İngilizce yazılmış bir metnin başka bir dile yazılı olarak nasıl çevrileceği (mütercim) ve İngilizce’deki bir konuşmanın başka bir dile nasıl çevrileceği (tercümanlık) konularında eğitim yapar. Roman Dili ve Edebiyatı Bu bölüm Romen dili, kültürü ve edebiyatı ile ilgili konuları içerir. Kültür, Turizm Bakanlığı, turizm kuruluşları vb.. bürolarında çalışma olanağı bulurlar.

Leh Dili ve Edebiyatı Nedir, Leh Dili ve Edebiyatı Ne İş Yapar, Leh Dili ve Edebiyatı Maaşları, Leh Dili ve Edebiyatı İş İmkanları, Leh Dili ve Edebiyatı İş Çalışma Alanları, Leh Dili ve Edebiyatı Mesleği Hakkında Bilgiler, Leh Dili ve Edebiyatı Bölümünün Geleceği, Leh Dili ve Edebiyatı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü Tercih Edilir mi, Leh Dili ve Edebiyatı Tanıtımı, Leh Dili ve Edebiyatı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Leh Dili ve Edebiyatı Mezunları Ne İş Yaparlar , Leh Dili ve Edebiyatı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Leh Dili ve Edebiyatı İş Bulma Durumu

> Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hayati eser dedi ki:

    Okulunuzda leh dilinin hazırlık okutuluyomu

Yorum Yaz