Lefter Küçükandonyadis Kimdir

Futbolcu Lefter Küçükandonyadis 1925 yılında İstanbul’da doğdu. Lefter Türk futbolunun sembol isimlerindendir. Lefter Küçükandonyadis Futbola Taksim’de başladı. Fenerbahçe’de 1947’de yer aldı.

Lefter Küçükandonyadis İtalya’nın Fiorentina ve Fransa’nın Nice takımlarının formalarını giydi (1951-53). Dönüşünde tekrar Fenerbahçe’de oynadı. Sarı-Lacivertli forma altında 2 İstanbul Profesyonel lig, 3 Türkiye şampiyonluğu yaşadı.

Lefter Küçükandonyadis (1953-1954)Gol Kralı oldu.

Lefter Milli Takım formasını 50 kez giydi. Lefter Küçükandonyadis Futbol Federasyonunun “Altın Şeref Madalyası”nı alan ilk futbolcu oldu. Milli takım’da 8 kez kaptanlık yaptı.

Lefter Küçükandonyadis 1963’te futbolu bıraktıktan sonra Yunanistan’ın Egaleo, Güney Afrika’nın Johannesburg takımlarında futbolcu ve antrenör olarak yer aldı. Daha sonra Samsunspor, Orduspor, Mersin İdmanyurdu ve Boluspor’da teknik direktörlük yaptı.

Lefter Büyük futbolculuğu ile Ordinaryus olarak tanımlandı.

13 Ocak 2012

Lefter kimdir hayatı , Lefter vefat etti Lefter Küçükandonyadis kimdir , Lefter Küçükandonyadis kimdir? Lefter kimdir hayatı Lefter vefat etti Lefter Küçükandonyadis kimdir Futbolcu Lefter Küçükandonyadis 1925 yılında İstanbul’da doğdu Biyografi

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.