Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kompozisyon

Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kompozisyon hakkında bilgi.

Kütüphaneler haftası her sene Mart ayının son pazartesi gününden başlar.

Kitap, insanoğlu için vazgeçilmez bir eğitim, bilim ve sanat kaynağıdır. Kütüphaneler bu hazinenin insanlığa sunulduğu ve korunduğu yerlerdir. Kütüphaneler evimizdeki kitaplıklardan farklıdır. Buradaki kitaplar herkesin kullanımına açıktır ve çok daha fazla miktardadır. Öğrenciler, iş adamları, bilim insanları ve diğer tüm insanların uğrak noktalarıdır kütüphaneler.

Televizyon, bilgisayar, telefon gibi araçlar günümüz teknolojisinin önümüze sunduğu faydalı araçlardır. Ancak hiçbiri kitabın yerini tutamamaktadır. Dünya üzerindeki en gelişmiş ülkelerde bu teknolojiler kütüphaneye tercih edilmemektedir.

Türk Kütüphaneciler Derneği 1964’te başlattığı girişim ile her sene Mart ayının son pazartesi günü başlayan haftayı Kütüphaneler Haftası olarak belirlemiştir. Tüm basın ve yayın organları bu hafta boyunca kitap ve kütüphanelerin öneminden bahseder. Kitap sevgisinin arttırılması, okuma alışkanlığının kazandırılması, öğrencilerin kitaba yönlendirilmesi bu haftanın başlıca amaçları arasındadır.

indir

Kütüphane Haftası ile İlgili Yazı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz