Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Kusmak Orucu Bozar Mı

İnsanlar Ramazan ayının gelmesiyle oruç tutmaya başlarlar. Ramazan ayında en çok tartışılan konu orucun nasıl tutulması gerektiği ve orucun ne şekilde bozulabileceği olmaktadır. İnsanlar orucunu en iyi şekilde tutabilmek için bu bilgilere ihtiyaç duyar. Bazı durumlarda farklı açılardan bakıldığında oruç bozuladabilir bozulmayadabilir. Kusmak da insanların orucu bozup bozmadığı konusunda en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi olmaktadır. Peki kusmak orucu bozar mı? Bir insan kustuktan sonra oruca devam etmeli mi? Bu sorulara cevap verirseniz, böyle bir şeyin başınıza gelmesi durumunda nasıl hareket edeceğinizi daha iyi bilirsiniz.

İnsanların gün içerisinde midesi bulanabilir. Ramazan ayında da bu durum çok fazla yemek yemekten ya da çok az yemek yemekten dolayı söz konusu olabilir. Fakat kusmak orucu bozar mı sorusunun cevabını kişinin ne şekilde kustuğunda saklıdır. İnsan isteyerek ya da bilerek kendini kusturuyorsa orucu bozulur ve bu orucunun kazasını tutması gerekir. Fakat bir insan istemeden kusuyorsa, orucu bozulmaz. Yani istemeden kusan insanlar orucunu tutmaya devam edebilir ve bu yüzden de kazaya gerek kalmaz.

Kusmak orucu bozar mı sorusuna cevap verirken kişinin niyeti dikkate alınmalıdır. İnsanlar hastalıktan ya da başka bir şeyden dolayı kusabilirler. Bu durum kendiliğinden gelişen bir şey olduğu için kişinin orucunun bozulmayacağı söylenir. Kustuktan sonra yutmamak gerekir, çünkü bu durum orucu bozabilir.

Kusmak Orucu Bozar Mı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz