Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Kültürel Değerlerimizden Bayrağın Önemi

Bu sayfamızda kültürel değerlerimizden bayrağın önemi hakkında bilgi vererek bayrak ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vereceğiz.

Bayrak bir milletin en önemli kültürel değerlerinden bir tanesidir. Çünkü bayrak bir ulusun bağımsızlık sembolüdür. Bu sebeple her millet bayrağına sahip çıkmalı hatta her insan diğer milletlerin bayraklarına da saygı göstermelidir.

Bayraklar ülkelerin var olduklarını gösteren en önemli sembollerdir. Her millet bayrağını ve bayrağının şeklini yaşadığı tarihe ve geçmişine göre belirler. Bu sebeple bayrakların üzerinde milletlerin geçmişini ve var oluşunu temsil eden semboller bulunmaktadır. Örneğin Türk bayrağı incelendiğinde bayrağımızın rengini atalarımızın kanından aldığını görürüz. Atalarımız verdikleri bağımsızlık mücadelesinde kanlarını akıtmışlar ve canları pahasına ülkemizi düşman elinden kurtarmışlardır.

Bayrak milletin kendisidir. Bir ülkenin bayrağı indirildiğinde o milletin varlığından söz etmek mümkün değildir. Bu nedenle bayrağa gereken saygı gösterilerek onun her zaman gökyüzünde sağlanmalıdır. Unutmamak gerektir ki bayrağın olmadığı yerde millet de yoktur.

Bayrak Hakkında Kompozisyon İle İlgili Olarak Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz