Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Mart 2021

Küçük Yaştaki Çocukların Çalıştırılmasının Sakıncaları

Küçük Yaştaki Çocukların Çalıştırılmasının Sakıncaları hakkında bilgi kısaca.

2 milyona yakın çocuk ülkemizde sokaklarda, tarlalarda, kendilerine hiç yakışmayan alanlarda çalıştırılmaktadır. Bu çocuklar bu şekilde sorumsuzca çalıştırıldığı için okula da gidememektedirler. Aralarında okula gidebilenler olsa da büyüyüp gelişmeleri ve oyun oynamaları gereken yaşlarda dinlenme fırsatı bulamadan çalıştırılmaları insafsızcadır. Bu çocukları hepimiz gün içerisinde görüyoruz. Trafik lambalarının olduğu yerlerde ve otobanlarda mendil, su satan ve arabaları yıkayan çocuklar buna birer örnektir.

Organlarının ve vücutlarının yeni yeni geliştiği dönemde olan çocuklar bu şekilde ağır şartlar altında çalışırlarsa gerekli gelişimlerini düzgün ve sağlıklı bir biçimde tamamlayamazlar. Bunun yanında her gün tehlike içindedirler ve başlarına sakatlanma gibi kötü olaylar gelebilmektedir.

Çoğu okula gidemeyen bu çocuklar eğitimden de uzak kalmaktadır. Yani bu çocukların vatanımız, milletimiz için birer kayıp olduğunu anlıyoruz. Kim bilir okula gitse içinden ne cevherler çıkacak olan çocuklar heba olmaktadır.

Bilinçli, sağlıklı nesillerin yetişmesi için çocuklarımıza gereken özeni göstermeli onlara yaşlarının gerektirdiği bir yaşam sunmalıyız. Onlara kaliteli eğitim verilmesini sağlamalı, dinlenip büyüyüp gelişmesini sağlamalıyız.

indir

Küçük Yaşta Çocukların Çalıştırılması Sorunu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz