KPSS Zor Bir Sınav mı? – KPSS Zor mu?

Önümüzdeki günlerde Lisans adaylarına yönelik KPSS yapılacak. Daha Sonra Ortaöğretim ve Önlisans adaylarına yönelik KPSS yapılacak. KPSS’ye ilgili ilgisiz birçok devlet memuru adayının merak ettiği bir konu var. Aslında KPSS’ye daha önce hiç girmeyenler bu konuyu daha çok merak ederler: KPSS Zor Bir Sınav mıdır?

Bu soruya lisans adayları açısından cevap vermek biraz gereksiz olur. Çünkü bir kişinin lisans mezunu oluncaya değin atlattığı sınav maratonlarından sonra , “KPSS sınavı zor mudur?” diye bir sorunun cevabını aramayacağını biliyoruz.

Önlisans ve Ortaöğretim(Lise) mezunları açısından baktığımızda ise açıklama yapma gereği duyuyoruz. Çünkü bu konumdaki kişiler hemen hemen çoğu ilk defa KPSS gibi bir sınava girmek durumundadırlar.

Sorumuzun cevabına gelecek olursak. KPSS hem zordur hem zor değildir. Yani sizin algılayış tarzınıza bağlıdır tamamen. KPSS çıkan soruların kapsamı bellidir. Ve KPSS bir bilgi sınavıdır. Dolayısıyla sıkı bir çalışmayı gerektirir. KPSS sınavında, yoruma bağlı olarak . çözebileceğiniz soru sayısı çok azdır. Doğrudan bilgi soruları çoğunluktadır. Sizler eğer piyasada bulunan kaliteli kaynak kitaplarını öğrenerek bitirirseniz, bol soru çözerek öğrendiklerinizi pekiştirirseniz, sizin için KPSS kolay olacaktır.

1 yorum

  1. kpss saçmalıgıyla aldı gitti ülke.eskiden anaya babaya saygıda vardı egitimde kalitede vardı ve insanlarımız daha basarılıydı.şimdi kpss ve kopya olayları ve torpil olayınıda ekleyince almıs gidiyor başı…anlayana…ergun_nlp@hotmail.com tanısmak isterseniz msn adresim bu konuda haklımıyım haksızmıyım…

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.