KPSS Sınavına Hangi Kaynaklardan Çalışılmalıdır

KPSS’ye (Kamu Personel Seçme Sınavı) hazırlanan ve başarıyı yaklayan çoğu kişilere hangi kaynaklardan çalıştığını ya da nasıl bir sistem takip ettiğini genel olarak araştırdık. Kendi deneyimlerimizi de ortaya koyarak ve asla reklama kaçma gayesi gütmeden naçizane tavsiyelerimizi belirtmek istedik bu yazımızda.

KPSS’ye hangi düzeyden girecek olursanız olun farketmez. Türkçe, Tarih,Coğrafya ve Anayasa derslerine başlangıç olarak İhtiyaç Yayıncılık’ın kaynaklarını öneririz. Matematik için konu anlatımının daha iyi olduğuna inandığımız “Antremanlarla Matematik” bu alanda daha iyidir.

Tabi KPSS’ye hazırlanıyorsanız ve gerçekten kazanmak için uğraşıyorsanız, tek bir kaynaktan hazırlanmak yetmez. İhtiyaç yayıncılık kaynağı bittikten sonra Data yayınlarının tarih ve anayasa kitaplarına çalışmanızı öneririz. Data yayınları daha çok ayrıntı içeridiği için öncelikle ihtiyaç yayıncılıktan konun ana hatlarını öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Öğretmen adayları için ekstra olarak eğitim bilimleri için başlangıç kaynak kitabı olarak İhtiyaç yayıncılık,Sonra Yargı yayınları ve en son olarak Pegem Yayınlarını bitirmelerini tavsiye ediyoruz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.