Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
KPSS Matematik Dersi Nasıl Çalışılır - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022

KPSS Matematik Dersi Nasıl Çalışılır

KPSS’ye hazırlananlar açısından matematik dersi de adayları çok zorlayan derslerden biridir. Eğer önceki yıllarınızda matematiğe çok ilgi duymamışsanız  bu ders size biraz daha zor görünebilir. Peki KPSS Matematik nasıl çalışılır?

KPSS’de sorulan matematik sorularına baktığımız zaman, yıldan yıla zorluk derecesi arttırılan sorularla karşılaşmaktayız. Artık ÖSYM adayı eleme noktasında sadece tarih dersini değil mateamtik dersini de kullanmaya başlamıştır.

Peki Matematik dersine nasıl çalışırsak daha başarılı oluruz? Öncelikle eğerki  matematikte çok kötü olduğunuzu düşünüyorsanız yani temel bilgiler noktasında da sıkıntınız olduğunu düşünüyorsanız; size tavsiyemiz kesinlikle bir öğreticiden ders almanızdır. Temel bilgilere sahip bir aday açısından düşündüğümüzde ise, size konu anlatımlı bir kaynak kitap,ders videosu ve biraz da azim yetecektir. Matematiği kesinlike KPSS  kitaplarından çalışın ve çoğu zaman ÖSS hazırlık kitaplarından faydalanmanızı  da öneriyoruz. Sadece zor sorulara yönelip onları çözmekle uğraşıp moral bozmamalısınız. Matematik birikimli bir derstir. Kolay sorulardan zor sorulara doğru hareket etmelisiniz.

İnternet üzerinde yer alan kaynakları şiddetle öneririz. Özellikle ders videoları izleyerek matematik probleminizi büyük bir ölçüde halletmeyi düşünebilirsiniz. Bu alanda size www.derszamani.net önerilebilir. İyi çalışmalar

KPSS Matematik Dersi Nasıl Çalışılır Konusunda Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781