Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Mart 2021

Köprüleri Atmak Deyiminin Anlamı ve İle İlgili Cümleler

Köprüleri Atmak Deyiminin Anlamı ve Köprüleri Atmak İle İlgili Cümleler

Köprüleri atmak:   Girişilen, başlanılan bir işten vazgeçmeye ya da geri dönmeye imkânı kalmayacak şekilde kesin bir davranış göstermek; ilişkileri bir daha kurulamayacak biçimde bozmak.

Örnek:

O işe girdin mi bir daha köprüleri atamazsın iyi düşündün mü?

Köprüleri atmak anlamı , Köprüleri atmak ne demek

Bir işe adım attıktan sonra işin kesinliğinin belirlenmesi ve geri dönüşü mümkün hale gelmemesidir. Ya da işi bozacak bir söz söyleyerek işin olmasını imkansız hale sokmak demektir.

Bu Deyimle İlgili Yorumlarınızı ve Cümlelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. esma dedi ki:

    İşte bu çok iyi oldu. köprüleri atmak anlamı cümlesi kısa ve çok harika olmuş, emeği geçenlerin eline sağlık diyorum, hemen yazıyorum. :)

  2. Pizza Kıral Kebab dedi ki:

    Bazı harfler neden kullanılamıyor burada .? Sizler 2.dunya savaşında karşınızda duran ülkelerın o harflerını ağzınızı bükerek kullanıyorsunuz ama aynı savaşta yanınızda sizinle birlikte düsmanınızla carpısan ve yıllardır kardeş yalanıyla uyuttugunuz KAHRAMAN KÜRT İNSANİNİN harflerını kabullenemiyorsunuz bu insanlar İngilizce zorunlu KÜRTCE yasak dil olsun diyemi sizinle beraber omuz omuza savaştı ….? Kardesız evet kardeş …? O RÜYA BİTTİ artık uyandılar şimdi sıra onlarda artık ağlayan onlar olamayacak kutuplar yer degıstırecek bu topraklarda …! Nedenmi ..? Nedeni sizin bu faşist zıhnıyetınız ….! O harflerı de silikondan büyüğünü yapıp üstüne oturturlar birgün sizi

Yorum Yaz