Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Kontrol Sistemleri Teknolojisi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Kontrol Sistemleri Teknolojisi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Kontrol Sistemleri Teknolojisi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Kontrol Sistemleri Teknolojisi Bölümü Tanıtımı:

Kontrol sistemleri teknolojisi programının amacı, endüstride kullanılan makinelerde ve motorlu araçlarda hava, ısı ya da basıncı kontrol eden aletlerin bakımı, onarımı ve işletilmesi alanında ara insangücü yetiştirmektir. Kontrol sistemleri teknikeri, kamu sektörüne veya özel sektöre ait fabrika ve atölyelerde çalışabilirler veya özel işyeri açabilirler.

Programın Amacı: Kontrol sistemleri teknolojisi programının amacı,endüstride kullanılan makinelerde ve motorlu araçlarda hava, ısı ya da basıncı kontrol eden aletlerin bakımı, onarımı ve işletilmesi alanında çalışacak ara insangücü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Kontrol sistemleri teknolojisi programında başlıca, matematik, bilgisayar, genel-teknik, iletişim elektrik-elektronik ilkeleri, mikro elektronik sistemler, ölçme ve kontrol, ve hidrolik, tesis ve işlem kontrolleri gibi dersler yer almaktadır.

Gereken Nitelikler: Kontrol sistemleri teknolojisi programında okumak isteyen bir öğrencinin matematiğe ve fiziğe ilgili ve bu alanlarda başarılı olması gerekir. Ayrıca kişinin algılama, mekanik ilişkileri görebilme gücüne, el ve parmak becerisine sahip ince ayrıntıları aygılayabilen dikkatli bir kimse olması, alet ve makinelerle uğraşmaktan hoşlanması beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Kontrol Sistemleri Teknolojisi programını bitirenlere “Kontrol Sistemleri Teknikeri” ünvanı verilir. Kontrol sistemleri teknolojisi teknikeri, termostad gibi ısıyı ayarlayan aletleri, çeşitli makine ve tesisatlarda havayı, gazı veya basıncı ölçen alet ve sayaçların üretimi işlerinde makine mühendisinin gözetim ve denetimi altında çalışır; bu aletleri monte eder, bakımını ve onarımını yapar.

Çalışma Alanları: Kontrol sistemleri teknikerleri kamu sektörüne veya özel sektöre ait fabrika ve atölyelerde çalışabilirler veya özel işyeri açabilirler.

Kontrol Sistemleri Teknolojisi Nedir, Kontrol Sistemleri Teknolojisi Ne İş Yapar, Kontrol Sistemleri Teknolojisi Maaşları, Kontrol Sistemleri Teknolojisi İş İmkanları, Kontrol Sistemleri Teknolojisi İş Çalışma Alanları, Kontrol Sistemleri Teknolojisi Mesleği Hakkında Bilgiler, Kontrol Sistemleri Teknolojisi Bölümünün Geleceği, Kontrol Sistemleri Teknolojisi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Kontrol Sistemleri Teknolojisi Bölümü Tercih Edilir mi, Kontrol Sistemleri Teknolojisi Tanıtımı, Kontrol Sistemleri Teknolojisi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Kontrol Sistemleri Teknolojisi Mezunları Ne İş Yaparlar , Kontrol Sistemleri Teknolojisi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Kontrol Sistemleri Teknolojisi İş Bulma Durumu

> Kontrol Sistemleri Teknolojisi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ahmet mardın dedi ki:

    arkadaslar kontrol muhendıslıgı ıle kontrol ve otomasyon muhendıslıgı arasındakı fark nedır yardımcı olursanız sevınırım

Yorum Yaz